۱۰:۲۷:۲۸ - دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹
گرما و رطوبت هوا در کهگیلویه و بویراحمد ادامه می یابد
میزان بالای رطوبت و گرمای هوای این استان تا ۷۲ ساعت آینده ادامه می باید. دمای هوای در گرمترین زمان شبانه روز گذشته در گچساران و لیکک ۴۱.۵ ، دهدشت ۴۱.۲ ، امامزاده جعفر گچساران ۴۱ ، یاسوج ۳۶.۴ و سی سخت ۳۴.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس […]

میزان بالای رطوبت و گرمای هوای این استان تا ۷۲ ساعت آینده ادامه می باید. دمای هوای در گرمترین زمان شبانه روز گذشته در گچساران و لیکک ۴۱.۵ ، دهدشت ۴۱.۲ ، امامزاده جعفر گچساران ۴۱ ، یاسوج ۳۶.۴ و سی سخت ۳۴.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.خوزستان در انتظار ۵۰ درجه/ رطوبت و شرجی در استان افزایش می یابد ...

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان بالای رطوبت و گرمای هوای این استان تا ۷۲ ساعت آینده ادامه می باید.

ولی بهره مند اظهار داشت: رگبار باران در ساعت های پایانی روز در برخی نقاط کهگیلویه و بویراحمد از دیگر پدیده های هواشناسی در چند روز آینده است.

وی بیان کرد: بیشترین میزان رطوبت هوای شبانه روز گذشته در منطقه امامزاده جعفر گچساران با ۷۲ درصد گزارش شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: حداکثر رطوبت در ایستگاه های دهدشت ۶۸ ، گچساران ۶۰، یاسوج ۵۸، لیکک ۵۴ و سی سخت ۳۴درصد ثبت شده است.

بهره مند عنوان کرد: دمای هوای در گرمترین زمان شبانه روز گذشته در گچساران و لیکک ۴۱.۵ ، دهدشت ۴۱.۲ ، امامزاده جعفر گچساران ۴۱ ، یاسوج ۳۶.۴ و سی سخت ۳۴.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

وی عنوان کرد: باران های رگباری از دیگر پدیده های هواشناسی استان در شبانه روز گذشته بوده که ۱۴ میلیمتر باران در جاورده گزارش شده است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان یک درصد مساحت کشور را دارد. 

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس