۱۴:۴۴:۲۴ - دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
‌‌برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در یاسوج زمین نداریم!
برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در یاسوج زمین نداریم ولی در سایر شهرها مشکلی وجود ندارد. طرح و نقشه در این شهرها آماده شده و به صورت پیامکی متقاضیان مطلع شده‌اند و باید با مراجعه به بنیاد مسکن ثبت نام کنند. سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اجرای […]

برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در یاسوج زمین نداریم ولی در سایر شهرها مشکلی وجود ندارد. طرح و نقشه در این شهرها آماده شده و به صورت پیامکی متقاضیان مطلع شده‌اند و باید با مراجعه به بنیاد مسکن ثبت نام کنند.تامین زمین طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای استان

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در یاسوج زمین نداریم ولی در سایر شهرها مشکلی وجود ندارد.

پژمان نیک اقبال اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن با هدف کمک به اقشار کم‌توان جامعه در دستور کار مسئولان و متولیان امر بوده و امیدوارم این طرح در استان کهگیلویه و بویراحمد با سرعت هرچه بیشتر اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه زمین مورد نیاز در شهرهای این استان جز یاسوج تامین و تحویل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شده است، عنوان کرد: طرح و نقشه در این شهرها آماده شده و به صورت پیامکی متقاضیان مطلع شده‌اند و باید با مراجعه به بنیاد مسکن ثبت نام کنند.

نیک اقبالی با اشاره به اینکه در صورت سهم آورده ۳۰ درصدی متقاضی وارد مرحله ساخت می‌شوند، ابراز کرد: هم اکنون در شهرهای دهدشت، سی سخت، چرام، لنده، گچساران  و بهمئی آغاز شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: در زمینه تسریع در روند اجرایی پروژه‌های ملی در دست ساخت این استان شامل راه آهن اقلید-یاسوج، جاده پاتاوه-دهدشت، آزادراه و فرودگاه یاسوج نیازمند همکاری نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی هستیم.

نیک اقبالی راه اندازی اداره راه و شهرسازی شهرستان بویراحمد را ضروری دانست و افزود: ۲۰ میلیارد تومان تهاتر در سال گذشته انجام دادیم که از این میزان ۷ میلیارد تومان استانی و ۱۳ میلیارد تومان ملی است.

وی خاطرنشان کرد: امسال پروژه راه آهن اقلید-یاسوج ۶ میلیارد تومان اعتبار دارد که این میزان اعتبار در مقابل حجم عملیات اجرایی این پروژه ناچیز بوده و در واقع به جایی نمی‌رسد.

نیک اقبالی خاطرنشان کرد: از امسال دیگر اداره راه و شهرسازی در زمینه راه‌های فرعی و روستایی مسئولیتی بر عهده ندارد و این مهم به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای واگذار شده است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس