خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۹/۰۴/۲۲ ۲۱:۳۴
شناسه خبر : 33345

دمای هوای منطقه امامزاده جعفر گچساران به ۴۶.۲ درجه سانتیگراد رسید

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حداکثر دمای هوای منطقه امامزاده جعفر گچساران گرمترین نقطه این استان در شبانه روز گذشته به ۴۶.۲ درجه سانتیگراد رسیده است.     سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حداکثر دمای هوای منطقه امامزاده جعفر گچساران گرمترین نقطه این […] ...

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حداکثر دمای هوای منطقه امامزاده جعفر گچساران گرمترین نقطه این استان در شبانه روز گذشته به ۴۶.۲ درجه سانتیگراد رسیده است.دمای هوای منطقه امامزاده جعفر گچساران به ۴۶.۲ درجه سانتیگراد رسید

 

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حداکثر دمای هوای منطقه امامزاده جعفر گچساران گرمترین نقطه این استان در شبانه روز گذشته به ۴۶.۲ درجه سانتیگراد رسیده است.

ولی بهره‌مند روز یکشنبه اظهار داشت: حداکثر دمای هوای شهر دوگنبدان در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
وی تصریح کرد: دمای هوای شهر دهدشت نیز در این مدت ۴۴.۹، لیکک ۴۴.۸ و شهرهای سردسیری یاسوج و سی سخت به ترتیب ۳۶.۴ و ۳۴.۶درجه سانتیگراد ثبت شده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: رطوبت از دیگر پدیده های هواشناسی استان در شبانه روز گذشته بوده که میزان رطوبت در یاسوج ۵۷درصد،سی سخت ۵۰ درصد، امامزاده جعفر ۴۴درصد و دوگنبدان ۲۶درصد بوده است.

بهره مند ابراز داشت:پیش بینی می شود دمای هوا در استان  شبانه روز آینده ۲ درجه کاهش اما در روزهای پایانی هفته تا چهار درجه افزایش یابد.
وی وزش تندباد لحظه ای در ساعت های پایانی روز و شب هنگام را از دیگر پدیده های هواشناسی ۲۴ آینده در کهگیلویه و بویراحمد ذکر کرد.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان یک درصد مساحت کشور را دارد.