۲۳:۳۴:۲۹ - سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
احتمال شیوع بیماری طاعون خیارکی در چین
 به دنبال تأیید رسمی شیوع طاعون خیارکی در این کشور، یک مورد دیگر از این بیماری در چین به ثبت رسیده است. روز سه شنبه ۷ ژوئیه ، دوربین مدار بسته در شبکه اجتماعی در چین ویدئویی از مبتلایان به این بیماری را منتشر نموده است.     سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک: یک چینی دیگر به […]

یک چینی دیگر به بیماری طاعون خیارکی مبتلا شد

 

 

سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک: یک چینی دیگر به بیماری طاعون خیارکی مبتلا شد.

 به دنبال تأیید رسمی شیوع طاعون خیارکی در این کشور، یک مورد دیگر از این بیماری در چین به ثبت رسیده است. روز سه شنبه ۷ ژوئیه ، دوربین مدار بسته در شبکه اجتماعی در چین ویدئویی از مبتلایان به این بیماری را منتشر نموده است.

این بیماری ویروسی کشنده که توسط یک فرد آلوده از طریق گزش پشه منتقل می شود ، در روز یکشنبه ۵ ژوئیه در یکی از ساکنان شرق گواندا تشخیص داده شد.

بیمار مبتلا در بیمارستان محلی معالجه می شود. وی اخیراً از سفر به کشورهایی مانند هند ، میانمار ، پاکستان بازگشته است.

لرز و تب بالا، سرگیجه، درد شدید عضلات و مفاصل، کوفتگی و سر درد از علائم این بیماری است که پس از ۲۴ ساعت، پوسته هایی به شکل خیارک بر روی بدن بیمار به‌وجود می‌آیند.

پیش از این، یک دامدار به طاعون عفونی با نام “طاعون خیارکی” در شمال چین مبتلا شده است. این بیماری در کانون اپیدمیولوژیک طاعون قرار دارد، اکنون بیمار تحت درمان قرار دارد و وضعیت وی با ثبات ارزیابی می شود. پس از این ، در شهر اوراد-زونگچی بینان-نور سطح سوم هشدار اپیدمیولوژیک این بیماری را اعلام کرد.

به گفته مسئولان ، خطر شیوع این بیماری در بین جمعیت در سطح شهر وجود دارد ، در این راستا در این منطقه شکار حیوانات وحشی توصیه نمی شود و اگر کسی شک دارد که به این بیماری مبتلا شده است باید فوراً آن را گزارش کنید.

China bubonic plague: WHO ‘monitoring’ case but says it is ‘not high risk

Bubonic plague: Case found in China’s Inner Mongolia 

Bubonic Plague Is Diagnosed in China

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس