۱۹:۳۷:۳۹ - دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
کرونا در کهگیلویه و بویراحمد باز هم قربانی گرفت
امروز متاسفانه دو مورد فوتی جدید گزارش شد که هر دو مورد  ۶۵ ساله و دچار بیماری زمینه ای  قلبی عروقی بودند.  اوج گیری کرونا در نهایت منجر به افزایش شمار قربانیان می شود.   سیمای زاگرس به نقل از وبدا:  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۲۳ […]

امروز متاسفانه دو مورد فوتی جدید گزارش شد که هر دو مورد  ۶۵ ساله و دچار بیماری زمینه ای  قلبی عروقی بودند.  اوج گیری کرونا در نهایت منجر به افزایش شمار قربانیان می شود. 

سیمای زاگرس به نقل از وبدا:  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۲۳ نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه دو مورد فوتی جدید گزارش شد که هر دو مورد  ۶۵ ساله و دچار بیماری زمینه ای  قلبی عروقی بودند.

دکتر پرویز یزدانپناه گفت: در شانزدهمین روز از تیرماه، ۶۵ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که اوج گیری کرونا در نهایت منجر به افزایش شمار قربانیان می شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ بیمار نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری می باشند، اذعان داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۳۷۵ مورد گزارش شده است.

وی عنوان کرد: از ۱۸۶ جواب دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، بیشترین موارد مربوط به شهرستان های بویراحمد، گچساران و باشت بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در ادامه با اشاره به عدم توجه برخی اصناف به نکات بهداشتی، گفت: وقتی یک صنف در رعایت دستورالعمل ها کوتاهی می کند، مردم باید خودجوش آن صنف را تحریم کرده و شخصا در راستای حفظ سلامت جامعه تلاش کنند.

وی همچنین مطب ها، اورژانس ها، درمانگاه ها، مراکز عمومی، بازارها، مراسمات ختم و جشن های عروسی را از کانون های پرخطری  عنوان کرد که عدم رعایت پروتکل ها در آن ها می تواند منجر به وقوع فاجعه در استان شود.

دکتر یزدانپناه همچنین در پایان با اشاره با اهمیت استفاده مداوم از ماسک در مکانهای عمومی خاطرنشان کرد: اگر یک یا چند مغازه در پاساژی، در رعایت پروتکل های بهداشتی کاهلی کنند با دستور دادستانی، کل پاساژ را پلمپ خواهیم کرد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس