۱۸:۴۲:۱۲ - دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
آتش سوزی دوباره در منطقه حفاظت شده خائیز / اقدامات استاندار کهگیلویه و بویراحمد
آتش‌سوزی تنگ تکاب در کوه خائیز از ساعاتی قبل آغاز شده است. این منطقه از خائیز در آتش‌سوزی خرداد ماه از آتش در امان مانده بود امروز طعمه حریق شد. تنگ تکاب در محدوده مشرف به رودخانه مارون زیستگاه حیات وحش است.   سیمای زاگرس به نقل از فارس:   فرماندار کهگیلویه گفت: اعزام نیروها برای مهار آتش‌سوزی […]

آتش‌سوزی تنگ تکاب در کوه خائیز از ساعاتی قبل آغاز شده است. این منطقه از خائیز در آتش‌سوزی خرداد ماه از آتش در امان مانده بود امروز طعمه حریق شد. تنگ تکاب در محدوده مشرف به رودخانه مارون زیستگاه حیات وحش است.اعزام بالگرد به خائیز/ تلاش برای مهار آتش ادامه دارد+فیلم

 

سیمای زاگرس به نقل از فارس:   فرماندار کهگیلویه گفت: اعزام نیروها برای مهار آتش‌سوزی تنگ تکاب توسط یک دستگاه بالگرد در حال انجام است.

آتش‌سوزی تنگ تکاب در کوه خائیز از ساعاتی قبل آغاز شده است. این منطقه از خائیز در آتش‌سوزی خرداد ماه از آتش در امان مانده بود امروز طعمه حریق شد.

تنگ تکاب در محدوده مشرف به رودخانه مارون زیستگاه حیات وحش است.

علیرضا اتابک  اظهار داشت: آتش از سمت بهبهان به تنگ تکاب سرایت کرد.

فرماندار کهگیلویه گفت: یک فروند بالگرد شرکت نفت برای هلی برن نیروها به منطقه اعزام شده است.

اتابک افزود: تاکنون هشت سورتی پرواز برای اعزام نیروها به تنگ تکاب انجام شده است.

وی اضافه کرد: نیروهای محلی و همیاران طبیعت برای اطفای حریق به کوه اعزام می‌شوند.

 

به منظور جلوگیری از سرایت آتش به سمت منطقه خائیز کهگیلویه ، بلافاصله از طرف استاندار کهگیلویه و بویراحمد دستورات و پیش بینی های لازم برای جلوگیری از سرایت آتش به منطقه خاییز در شهرستان کهگیلویه انجام پذیرفت.

اقدامات استاندار کهگیلویه و بویراحمد جهت جلوگیری از آتش سوزی دوباره در خائیز

آتش سوزی از صبح امروز در منطقه تنگ تکاب خائیز که در محدوده استان خوزستان و شهرستان بهبهان شروع شده بود به محض اطلاع به منظور جلوگیری از سرایت آتش به سمت محدوده استان در منطقه خائیز کهگیلویه ، بلافاصله از طرف استاندار دستورات و پیش بینی های لازم برای جلوگیری از سرایت آتش به منطقه خاییز در شهرستان کهگیلویه انجام پذیرفت:

۱- استاندار کهگیلویه و‌بویراحمد در ساعت اولیه این اتفاق دستور تشکیل نشست اضطراری ستاد بحران در فرمانداری کهگیلویه با ریاست فرماندار و سایر اعضای مدیریت بحران این شهرستان را صادر کرد.

۲- با ارسال نامه فوری و گزارش واقعه توسط استاندار کهگیلویه و بویراحمد جناب آقای دکتر کلانتری به آقای دکتر شریعتی استاندار خوزستان جهت دستور اقدام بموقع و اعزام امکانات بالگرد و افراد و تجهیزات مقابله با گسترش آتش داده شد. 

۳- پیگیری و تدارک اعزام دو فروند بالگرد از طریق استان به منطقه خائیز برای جلوگیری از سرایت آتش به منطقه و آمادگی کامل نیروها.

۴- در حال حاضر به دستور استاندار کهگیلویه و‌بویراحمد هم اکنون فرماندار شهرستان کهگیلویه و مدیر کل محیط زیست با  کلیه امکانات و افراد آموزش دیده و محلی و منابع طبیعی شهرستان و تجهیزات مقابله با آتش از جمله با ۲۰ دستگاه دمنده و آتش کوب و سایر تجهیزات انفرادی از ساعات اولیه پس از اطلاع از آتش سوزی در منطقه مستقر و در حال مهار و مقابله با سرایت آتش قبل از ورود به محدوده شهرستان کهگیلویه می باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد دستورات لازم برای آماده باش کامل تجهیزات و امکانات لازم برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی را صادر کردند.

به دستور استاندار تیمهای امدادی و ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان در آماده باش کامل هستند و هشدارهای لازم داده شد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس