۰:۲۱:۰۸ - شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
بیانیه قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی به نمایندگان در خصوص اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون
همان‌طور که رهبر انقلاب نیز تأکید کردند قطع دست مفسد قطعاً و یقیناً از موارد قطعی مبارزه با فساد است. رد اعتبارنامه آقای تاجگردون نه‌تنها قطع دست یک شبکه فساد است بلکه می‌تواند شلیک گلوله ماراتون مجلس یازدهم در مبارزه با فساد باشد. رأی منفی مجلس به اعتبارنامه تاجگردون به افکار عمومی و جریان جوان […]

همان‌طور که رهبر انقلاب نیز تأکید کردند قطع دست مفسد قطعاً و یقیناً از موارد قطعی مبارزه با فساد است. رد اعتبارنامه آقای تاجگردون نه‌تنها قطع دست یک شبکه فساد است بلکه می‌تواند شلیک گلوله ماراتون مجلس یازدهم در مبارزه با فساد باشد. رأی منفی مجلس به اعتبارنامه تاجگردون به افکار عمومی و جریان جوان انقلابی که امید به مجلس یازدهم دارند، ثابت خواهد کرد، این مجلس، مجلسی پاکدست و فسادستیز است که بند کفش خود را برای مبارزه جدی و موثر با فساد محکم کرده است.قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی emi92.com
سیمای زاگرس به نقل از راه دانا:  قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی، طی بیانیه ای خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم نکاتی را در خصوص حواشی بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون گوش‌زد کرد.

 قرارگاه ملی مبارزه با مفساد اقتصادی، طی بیانیه ای خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم نکاتی را در خصوص حواشی بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون گوش‌زد کرد. در این نامه تأکید شده است که قطع دست شبکه‌های فساد گام نخست اصلاحات اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم است و بدون توجه به آن، عواید هر طرح معیشتی و اقتصادی با ایجاد اخلال به دست این شبکه‌ها به کیسه بی‌انتهای تاجگردون‌ها سرازیر خواهد شد. در این بیانیه شبکه‌های فساد، ستون پنجم دشمن در جنگ تمام عیار اقتصادی و دلخوشی قاتلان حاج قاسم در عرصه اقتصاد خوانده شده‌اند. متن این نامه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی به عنوان قرارگاهی مردمی و در راستای تأکید مقام معظم رهبری بر مشارکت نهادهای مردمی در مبارزه با فساد لازم می داند در خصوص گمانه‌زنی‌های پیش آمده در روزهای اخیر حول اعتبارنامه آقای غلامرضا تاجگردون مختصراً نکاتی را به استحضار شما و عموم مردم عزیز ایران اسلامی برساند:
۱) برخی از نمایندگان محترم و فعالان سیاسی-رسانه‌ای با این استدلال که بایستی اولویت مجلس مباحث معیشتی مردم و حل چالش‌های اقتصادی جهت جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و گره‌گشایی از مشکلات مردم باشد، پرداختن به پرونده آقای تاجگردون را حاشیه‌ای دانسته و آن را اولویت نمی‌دانند. خطاب به این دوستان لازم است عرض شود که اتفاقاً شبکه‌‎های فساد گسترده‌ای چون شبکه تاجگردون که در دستگاه‌های مختلف نفوذ کرده‌اند، اصلی‌ترین مانع هر تصمیم و تدبیر درستی به نفع مردم هستند، چرا که آن‌ها ذره ذره خاک و سرمایه ایران را برای خود می‌خواهند و از این رو تلاش دارند همه تصمیمات را به سمتی بچرخانند که منافع خود و شبکه‌شان تأمین شود. لذا تا اقدامی اساسی برای زدودن تارهای عنکبوتی اینگونه شبکه‌ها از ساختارهای اقتصادی صورت نپذیرد، تصمیمات و اقدامات دیگر نیز حاصلی جز تغییرات جزئی و مقطعی نخواهد داشت.
شکی نیست که برای پشبرد کشور بایستی مسائل را اولویت‌بندی کرد و فی‌الحال اولویت اصلی کشور اقتصاد است که در رأس اولویت‌های اقتصادی مبارزه با فساد قرار دارد البته این به معنای مسکوت گذاشتن و نادیده انگاشتن سایر حوزه‌ها نیست حتما مجلس باید جلوی گرانی افسارگسیخته را بگیرد حتما باید در خصوص مسکن و مالیات و تنظیم بازار برنامه فوری داشته باشد لیکن مراد آن است که به فهمی درست از جایگاه مبارزه با فساد در اصلاحات اقتصادی برسیم و بدانیم هر طرح یا لایحه‌ای که بنا باشد در این شرایط به مرحله اجرا برسد باید به‌گونه‌ای طرح‌ریزی شود که در کاهش فساد موثر باشد و از گزند شبکه های فساد در امان بماند در غیر این صورت همانند ده‌ها مصداقی که وجود دارد، عایدی زحمات دلسوزان به جای جیب مردم به جیب تاجگردون‌ها سرازیر می‌شود.
تأکید ما بر برخورد با امثال تاجگردون و شبکه سوء‌استفاده‌گر و رانت‌خوار او از این جهت است. این شبکه و امثالهم چوب لای چرخ اقتصاد مقاومتی هستند و به واقع می‌توان آن‌ها را دلخوشی قاتلان حاج قاسم در عرصه اقتصاد دانست.
۲) می‌دانیم که مبارزه با فساد آنگاه بر ریل صحیح خود نشسته و به مقصد می‌رسد که سیستمی، زیرساختی و مبتنی بر اصلاح ساختارها و فرایندهای اداری و اقتصادی کشور باشد. آرمان ما در مبارزه با فساد آنجاست که هیچ عنصر حریص و سوءاستفاده‌گری امکان و مجالی برای فساد در دستگاه‌ها و ادارات نداشته باشد و این مهم شدنی نیست مگر با موفقیت در طرح‌ها و ایده‌هایی همچون ایجاد شئون شفافیت، حل مسئله تعارض منافع، تقویت نظارت سیستمی، اصلاح نظام بانکداری و راه‌اندازی و تقویت سامانه‌های الکترونیک و یکپارچگی انها. منتها مجلس برای آنکه نشان دهد در مبارزه با فساد عزم جزم دارد، نباید کار را به آینده موکول کند بلکه باید از همین پرونده آقای تاجگردون شروع کند.
همان‌طور که رهبر انقلاب نیز تأکید کردند قطع دست مفسد قطعاً و یقیناً از موارد قطعی مبارزه با فساد است. رداعتبارنامه آقای تاجگردون نه‌تنها قطع دست یک شبکه فساد است بلکه می‌تواند شلیک گلوله ماراتون مجلس یازدهم در مبارزه با فساد باشد. رأی منفی مجلس به اعتبارنامه تاجگردون به افکار عمومی و جریان جوان انقلابی که امید به مجلس یازدهم دارند، ثابت خواهد کرد، این مجلس، مجلسی پاکدست و فسادستیز است که بند کفش خود را برای مبارزه جدی و موثر با فساد محکم کرده است.
۳) رفتاری که اطرافیان آقای تاجگردون و حساب‌های فیک رسانه‌ای حامی ایشان در روزهای اخیر از خود نشان داده‌اند و مهم‌تر از همه این‌ها مصاحبه شخص ایشان که اذعان به کثیفی شیشه خود دارند، سند محکمی است برای حقانیت جریانی که علیه این شبکه فساد به راه افتاده است.
جالب آنجاست که این شبکه نه دفاع از تاجگردون که اتهام‌زنی به دیگران را پیشه خود قرار داده است و گویا آنقدر دست‌شان در دفاع از تاجگردون خالی است که راهی جز تهمت به دیگران ندارند. حجم تهدیدها، تلاش برای خرید رأی نمایندگان، اهانت و تهمت به نمایندگان معترض به اعتبارنامه تاجگردون مسائل کمی نیست که بتوان بر آن‌ها چشم بست. قرار گرفتن این رفتارها در کنار اسناد محکم و متعددی که از جرائم و تخلفات این شبکه منتشر شده است، جای هیچ گونه تردیدی برای رأی منفی به اعتبارنامه او را باقی نمیگذارد.
۴) مفسدان اقتصادی باید بدانند همانطور که دوران بزن در رو برای آمریکا تمام شده است اکنون با کنار هم قرار گرفتن جریان مبارزه با فساد در قوه قضاییه، حرکت‌های خودجوش مردمی و عزم جزم نمایندگان انقلابی مجلس یازدهم برای بر زمین زدن شبکه‌های فساد، دوران بخور در رو، برنو بازی و گردن کلفتی نیز به پایان رسیده است.
اکنون دیگر دورانی که دختر وزیر و برادر رییس جمهور بودن مجوزی برای عشق و حال با مال مردم بود و رفقا می‌توانستند لواسانت را به نام یکدیگر بزنند، تمام شده است. ما جوانان انقلابی تا ریشه کنی ظلم و فقر و فساد تمام قد در میدانیم و ملاحظه هیچ کس و هیچ چیز را به جز نفع مردم و ارزش‌های انقلاب نداریم. نمایندگان و هیئت رئیسه مجلس نیز باید بدانند اگر در مبارزه با فساد نمره قبولی گرفتند، محبوب مردم هستند و می‌توانند باز هم بر صندلی مجلس بنشینند وگرنه مردم ایران ثابت کرده‌اند با هیچ کسی عقد اخوت نبسته‌اند.
والسلام علیکم
قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی
۱۳/۰۴/۱۳۹۹

منبع:
  1. عالیا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴  

    احسنت احسنت احسنت

خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس