۲۰:۳۰:۳۳ - شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
افزایش شمار قربانیان کرونا در گچساران / شمار مبتلایان کهگیلویه و بویراحمد به ۲ هزار نفر رسید
بیمار ۹۴ ساله، ساکن شهرستان گچساران که متاسفانه بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ و به علت داشتن بیماری زمینه‌ای دیابت، فشارخون و روماتیسم مفصلی جان خود را از دست داد. ۵۰ درصد مبتلایان روز گذشته مربوط به شهرستان گچساران است.      سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج: شمار قربانیان کرونا […]

بیمار ۹۴ ساله، ساکن شهرستان گچساران که متاسفانه بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ و به علت داشتن بیماری زمینه‌ای دیابت، فشارخون و روماتیسم مفصلی جان خود را از دست داد. ۵۰ درصد مبتلایان روز گذشته مربوط به شهرستان گچساران است.  

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج: شمار قربانیان کرونا در استان به ۲۱ نفر افزایش یافت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در چهاردهمین روز از تیرماه سال جاری، ۱۳۵ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۴۹ نفر از آن‌ها مبتلای قطعی و مابقی مشکوک به ابتلا هستند.
دکتر پرویز یزدانپناه از افزایش تعداد قربانیان کووید ۱۹ در استان به ۲۱ نفر خبر داد و افزود: این بیمار ۹۴ ساله، ساکن شهرستان گچساران بود که متاسفانه بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ و به علت داشتن بیماری زمینه‌ای دیابت، فشارخون و روماتیسم مفصلی جان خود را از دست داد.
وی با اشاره به اینکه ۹ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند، ادامه داد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۲۳۳ مورد گزارش شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه تعداد موارد مثبت و موارد بستری نیز همچون روز‌های گذشته در حال افزایش است.
دکتر یزدانپناه با بیان اینکه انتظار این است به گونه‌ای وارد پیک شویم که امکانات درمانی جوابگو باشد تا مرگ و میر کمتر شود، یاد آور شد: استفاده از ماسک در اجتماعات و در محل‌های سرپوشیده اجباری است و اگر کسی رعایت نکرد متخلف است.
وی اضافه کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات لازمه رعایت حقوق سایر شهروندان است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پایان گفت: با توجه به وضعیت قرمز و یا هشدار در استان‌های مجاور تمنا داریم از مسافرت‌های درون استانی و برون استانی خودداری شود.

شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به مرز ۲ هزار نفر رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در نشست اضطراری ستاد مقابله با کرونای استان، با اشاره به ۲۱ مورد مرگ کرونایی در استان گفت: تاکنون کمتر از دو هزار نفر در استان به کرونا مبتلا شدند.
پرویز یزدان پناه افزود: در ماه‌های قبل بین ۵ تا ۸ درصد نمونه‌های دریافتی روزانه از آزمایشگاه‌ها با کرونای مثبت ثبت می‌شد، اما در حال حاضر بین ۲۰ تا ۳۰ درصد نمونه‌های دریافتی از آزمایشگاه‌های هدف کرونا، مثبت می‌شود.
یزدان پناه با بیان اینکه از دهم خرداد به بعد آمار مبتلایان به کرونا در استان رشد چشمگیری داشته است، اضافه کرد: تاکنون کمتر از ۲هزار نفر مبتلای کرونایی در سطح استان داشته ایم و ۳۸ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه احتمال ورود استان به شرایط پیک بالا است، بیان کرد: باید مدیریت مناسب در این بخش شکل بگیرد.
یزدان‌پناه ادامه داد: در شهرستان بویراحمد از ابتدای نمونه گیری‌ها تاکنون، ۷۱۸ مورد قطعی مبتلا به کرونا شناسایی شده است، بر اساس جدیدترین آمار‌های ابتلاء، در روز گذشته از ۱۱۵ مورد آزمایش ۴۵ مورد ابتلاء به کرونا شناسایی شد.
وی ادامه داد: ۵۰ درصد مبتلایان روز گذشته مربوط به شهرستان گچساران است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: در زمینه فوتی‌های ناشی از کرونا در استان نیز تاکنون ۲۰ مورد مرگ قطعی بر اثر کرونا به ثبت رسیده و دیروز نیز یک مورد فوتی مشکوک به کرونا داشتیم که با حصول آزمایشات نتیجه اعلام خواهد شد.
یزدان پناه با بیان اینکه ۱۲۸ بیمار قطعی و غیر قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، تاکید کرد: ۳۸ بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری شدند.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۹ نفر بیمار کرونایی نیز در بخش مراقب‌های ویژه بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری هستند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به اهمیت شناسایی، ۱۶ هزار و ۸۰۰ نمونه گیری از جامعه هدف گرفته شده است.
یزدان‌پناه با تاکید بر اهمیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی، بیان کرد: متأسفانه این دستورالعمل ها به شکلی که باید رعایت نشده و مردم، اصناف و دستگاه‌ها باید نگاه مناسب‌تری به این مهم داشته باشند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس