۱۱:۴۵:۵۵ - جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
آمار فوت‌شدگان زمستان ۹۸ ایران/ آمار ولادت و فوت در کهگیلویه و بویراحمد
کمترین میزان مرگ و میر از کل فوتی های سال ۱۳۹۸ نیز به ترتیب متعلق به استان‌های ایلام با ۲۵۴۳  نفر، کهگیلویه و بویراحمد با ۲۸۷۰  نفر و سمنان با ۳۶۳۱ نفر است. سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از انتشار آمار فوت و تولد زمستان سال ۱۳۹۸ بر روی پایگاه […]

کمترین میزان مرگ و میر از کل فوتی های سال ۱۳۹۸ نیز به ترتیب متعلق به استان‌های ایلام با ۲۵۴۳  نفر، کهگیلویه و بویراحمد با ۲۸۷۰  نفر و سمنان با ۳۶۳۱ نفر است.نام «کوروش» از فهرست نام‌های مجاز سامانه ثبت احوال حذف شده است ...

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از انتشار آمار فوت و تولد زمستان سال ۱۳۹۸ بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال کشور خبر داد.

سیف الله ابوترابی در تشریح ارائه آمار فوت و ولادت کشور گفت: در حال حاضر تمام آمار ولادت و فوت سال ۱۳۹۸ از جمله زمستان این سال در سامانه سازمان ثبت احوال کشور برای بهره‌برداری در دسترس قرار گرفته است. بر اساس روال گذشته زمان انتشار آمار زمستان هر سال در همین نیمه دوم اردیبهشت ماه بوده است لذا بر اساس روال قبلی و همانند سال گذشته این کار انجام شد.

وی درباره نامه یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران خطاب به ریاست سازمان ثبت احوال کشور مبنی بر اعلام آمار فوت و ولادت در کشور برای زمستان سال ۱۳۹۸ و فروردین سال جاری گفت: من با آقای حق شناس صحبت کردم و با قرارگیری آمار روی وب سایت سازمان ثبت احوال مشکل حل شد؛ البته برخی درباره انتشار این آمار عجله کردن و بهانه‌ای به دست رسانه‌های آن طرف آبی دادند که ثبت احوال آمار را ارائه نمی کند در صورتی که ما طبق روال گذشته این آمار در همین زمان منتشر می‌کردیم.

وی تاکید کرد: برای انتشار آمار فروردین امسال نیز بر اساس آنچه که جهانی است، ۷۵ روز از هر فصل باید بگذرد برای مثال آمار بهار در تابستان جمع بندی و اعلام می شود.

 

مرگ بیش از ۱۰۵ هزار نفر در زمستان ۹۸/  تهران و خراسان رضوی در صدر جدول 

بر پایه مرگ و میرهای ثبت شده در سال ۱۳۹۸ از میان ۳۹۵ هزار و ۳۹۲ نفر فوتی کل کشور، ۱۰۵ هزار و ۷۸۷ نفر مربوط به زمستان بوده که در این فصل نیز بیشترین فوتی‌ها مربوط به استان تهران با ۱۶هزار و ۷۷۳ نفر و پس از آن استان خراسان رضوی با ۷۸۲۵ نفر در جایگاه بعدی قرار گرفته است.

در مجموع آمار فوتی سال ۱۳۹۸ نیز استان های تهران با ۶۰ هزار و ۷۱۲ نفر، خراسان رضوی با ۳۱ هزار و ۴۶۲ نفر  و استان اصفهان با ۲۵هزار و ۴۰۵ نفر به ترتیب بیشترین میزان فوتی در میان استانهای کشور را داشته‌اند.

 

«ایلام»، کمترین میزان مرگ سال گذشته را از آن خود کرد 

از کل ۳۹۵ هزارو ۳۹۲ اسناد وفات سال گذشته، ۲۲۳ هزار و ۲۰۵ نفر مرد و ۱۷۰ هزار و ۸۰۸ نفر زن هستند که مجموعا ۳۹۴ هزار و ۱۳ نفر را شامل می شود؛ البته اختلاف در سر جمع به دلیل وجود مقادیر نامشخص است؛ همچنین کمترین میزان مرگ و میر از کل فوتی های سال ۱۳۹۸ نیز به ترتیب متعلق به استان‌های ایلام با ۲۵۴۳  نفر، کهگیلویه و بویراحمد با ۲۸۷۰  نفر و سمنان با ۳۶۳۱ نفر است.

 

 آماری از متولدان ۹۸

در بخش ولادت نیز از مجموع یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۱۳۵ ولادت ثبت شده در سال ۱۳۹۸ بیشترین تولد به ترتیب مربوط به استان های تهران با ۱۵۶ هزار و ۵۵۷ نفر، خراسان رضوی با ۱۱۶ هزار و ۷ نفر و خوزستان با ۹۷ هزار و ۱۳۲ نفر است.

از میان کل آمار تولد کشور در سال گذشته ۲۸۲ هزارو ۷۷۹ نفر متولد سه ماهه زمستان هستند؛ در ولادت‌های فصل زمستان، استان‌های تهران با ۳۶ هزارو ۷۷۰ نفر، خراسان رضوی با ۲۷ هزارو ۸۸ نفر و خوزستان با ۲۳ هزارو ۱۷۷ نفر پیشگام هستند.

بر اساس گزارش سامانه آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، از کل یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۱۳۵ ولادت سال گذشته ۶۱۶ هزار و ۴۹۳ نفر مرد و ۵۷۹ هزار و ۶۴۲ نفر زن هستند؛ همچنین کمترین میزان تولد از کل ولادت‌های سال ۱۳۹۸ نیز به ترتیب متعلق به استان‌های سمنان با ۸۰۲۷  نفر، ایلام با ۸۵۶۶  نفر و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲ هزار و ۴۰ نفر است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس