۱۷:۱۱:۴۲ - شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
کرونا ۷ هزار کارگر را در کهگیلویه و بویراحمد خانه نشین کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۷ هزار ۴۳۹ نفر در این استان شغل شان را از دست داده اند.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۷ هزار […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۷ هزار ۴۳۹ نفر در این استان شغل شان را از دست داده اند. کرونا ۷ هزار نفر را در کهگیلویه و بویراحمد خانه نشین کرد

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۷ هزار ۴۳۹ نفر در این استان شغل شان را از دست داده اند.

پروانه نیک مرام اظهار داشت: این کارگران به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه امسال، از کار خود بیکار شده اند و هم اینک در سامانه بیمه بیکاری وزارت کار ثبت نام کرده اند. 

وی افزود: به تمامی این کارگران در سطح کشور و استان بیمه بیکاری تعلق می گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در مجموع ۷۴ هزار کارگر بیمه شده در این استان وجود دارد و همچنین ۶ هزار و ۳۰۷ نفر دیگر (به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه امسال، از کار خود بیکار شده اند) که زیر چتر حمایتی هیچ نهادی نبودند به این اداره کل مراجعه کردند.

نیک مرام ابراز داشت: حفظ سلامت کارگران و حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد در مهار کرونا از وظایف اصلی این اداره کل است و در این راستا از سوی وزارت کار تسهیلات مناسبی در اختیار کارفرمایان به منظور حمایت از کارگران گذاشته می شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۹۵ هزار و ۶۴۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۹۱ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، هزار و ۶ مورد ابتلای قطعی و جدید به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و با این حساب تاکنون ۹۵ هزار و ۶۴۶ مورد ابتلا به این بیماری در کشور ثبت شده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۷۶ هزار و ۳۱۸ نفر بهبود یافته‌اند و از این بیماری فارغ شده‌اند.

جهانپور گفت: ۲ هزار و ۸۹۹ نفر از مبتلایان به این بیماری در بیمارستان‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس