۹:۵۴:۳۱ - شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
هشدار هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد درباره وضعیت جوی
با ورود سامانه بارشی از بامداد یکشنبه تا اواخر وقت یکشنبه در تمامی مناطق استان به ویژه مناطق کوهستانی ناپایداری هایی به صورت رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید، در مناطق مستعد بارش تگرگ نیز پیش بینی می شود.     سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد […]

با ورود سامانه بارشی از بامداد یکشنبه تا اواخر وقت یکشنبه در تمامی مناطق استان به ویژه مناطق کوهستانی ناپایداری هایی به صورت رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید، در مناطق مستعد بارش تگرگ نیز پیش بینی می شود.هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد درباره وضعیت جوی هشدار داد

 

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با هشدار نسبت به شرایط جوی روزهای آینده گفت: برای کاهش خسارت‌های احتمالی، تمهیدات لازم از سوی مردم، سازمان‌های امدادی و خدمات رسان به کار گرفته شود.

ولی بهره مند اظهار داشت: با بررسی نقشه‌های هواشناسی طی امروز و فردا جو استان غالبا پایدار است.

وی افزود: روزهای شنبه و یکشنبه به دلیل شکل گیری کانون گرد و غبار در کشور عراق، احتمال کاهش کیفیت هوا و دید افقی به دلیل وقوع پدیده گرد و غبار دور از انتظار نخواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ضمن اینکه با ورود سامانه بارشی از بامداد یکشنبه تا اواخر وقت یکشنبه در تمامی مناطق استان به ویژه مناطق کوهستانی ناپایداری هایی به صورت رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید، در مناطق مستعد بارش تگرگ نیز پیش بینی می شود.

بهره مند بیان کرد: طی این مدت سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه ها و همچنین اختلال در تردد جاده‌ای به دلیل لغزندگی و کاهش دید افقی دور از انتظار نخواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد از مردم خواست از سفرهای غیر ضرور بپرهیزند، به ارتفاعات صعود نکنند و در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها توقف نکنند.

بهره مند تاکید کرد: تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی و اقدامات پیشگیرانه در جهت حفظ محصولات کشاورزی اندیشیده شود و سازمان های خدمات رسان و امدادی با توجه به رخداد رعد و برق  و وزش باد شدید تدابیر مورد نیاز را در نظر بگیرند.

وی عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته گچساران با بیشینه دمای ۲۹.۸ و سی سخت با حداقل دمای ۸ به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان بودند.

دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران کهگیلویه و بویراحمد را در سال زراعی ۹۷و ۹۸ از نظر میانگین بارندگی استان ها در رتبه دوم پربارش ترین ها اعلام کرده است.

سال هایی که کمتر از میانگین بلند مدت در منطقه ای باران ببارد را خشکسالی و بیشتر از این میانگین را ترسالی می خوانند.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس