۲۳:۴۳:۲۳ - پنج شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹
رگبار باران در کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود
بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی از روز پنجشنبه ۲۸ فروردین تا اوایل هفته بعد جو استان با گذر امواج کم دامنه ناپایدار مواجه بوده که پیامد آن برای امروز و فردا در پاره ای مناطق بویژه نواحی سردسیری رگبار موقت باران است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه […]

بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی از روز پنجشنبه ۲۸ فروردین تا اوایل هفته بعد جو استان با گذر امواج کم دامنه ناپایدار مواجه بوده که پیامد آن برای امروز و فردا در پاره ای مناطق بویژه نواحی سردسیری رگبار موقت باران است.رگبار باران و رعد و برق از ساعاتی دیگر کرمانشاه را فرا می‌گیرد ...

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز و فردا در پاره ای مناطق بویژه نواحی سردسیری استان رگبار موقت باران و رعد و برق پیش بینی می شود.

ولی بهره مند  اظهار داشت: بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی از روز پنجشنبه ۲۸ فروردین تا اوایل هفته بعد جو استان با گذر امواج کم دامنه ناپایدار مواجه بوده که پیامد آن برای امروز و فردا در پاره ای مناطق بویژه نواحی سردسیری رگبار موقت باران است.

وی افزود: این ناپایداری ها در روز شنبه فراگیرتر می شود و تمام استان را فرا می گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این ناپایداری ها در بعضی ساعات با رگبار باران همراه خواهد بود.

بهره مند ابراز داشت: سی سخت با ۴  و امامزاده جعفر به ترتیب ۲۷.۲ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

بر اساس آمار اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد میانگین میزان بارش باران در استان در سال زراعی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴۹.۲ میلیمتر کاهش یافته است.

بارش سال زراعی گذشته (۹۷-۹۸) حدود ۸۹۱ میلیمتر بوده است.

دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران کهگیلویه و بویراحمد را در سال زراعی ۹۷ و ۹۸ از نظر میانگین بارندگی استان‌ها در رتبه دوم پربارش ترین ها اعلام کرد.

کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۳ هزار نفر جمعیت یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
 این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس