۱۶:۳۸:۰۶ - پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
بارندگی فروردین ماه آینده در کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از نرمال خواهد بود.
بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که بارش باران در فروردین ماه سال آتی در استان فراتر از نرمال خواهد بود. میانگین میزان بارش بلند فروردین در کهگیلویه و بویراحمد ۷۰ میلیمتر است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد […]

بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که بارش باران در فروردین ماه سال آتی در استان فراتر از نرمال خواهد بود. میانگین میزان بارش بلند فروردین در کهگیلویه و بویراحمد ۷۰ میلیمتر است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که بارش باران در فروردین ماه سال آتی در استان فراتر از نرمال خواهد بود.

فرمان فرامین اظهار داشت: میانگین میزان بارش بلند فروردین در کهگیلویه و بویراحمد ۷۰ میلیمتر است.

میزان تحقق پیش بینی های بلندمدت فصلی معمولاً ۷۰درصد است.

وی بیان کرد: میانگین بلند مدت سالیانه کهگیلویه و بویراحمد ۵۴۲ میلیمتر است که ۱۶ درصد از بارش ها در فصل بهار رخ می دهد.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: میانگین بلند مدت بارندگی سال زراعی جاری اول مهر تاکنون ۳۴۵.۳ میلیمتر است که ۹۷.۵ میلیمتر کمتر از میانگین بلند مدت تا این زمان از سال است.

فرامین بیان کرد: هوای استان در ۲۴ ساعت آینده پایدار با احتمال افزایش دمای روزانه خواهد بود.

وی عنوان کرد: شهرهای یاسوج و سی سخت با منفی ۱.۴ درجه سانتیگراد  زیر صفر سردترین و امامزاده جعفر با ۲۱درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان در شبانه روز گذشته بوده است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس