۱۱:۴۵:۰۳ - دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
آقای حسینی، با کدام سیاست به نبرد با تبعیض می‌روید؟
امید است نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در گچساران و باشت، برنامه‌های خود برای رفع دغدغه‌ها و پرسش‌های شهروندان در مورد مشکلات اقتصادی و اجتماعی را منتشر نموده، روش و راهکارهای اصلی خویش برای تغییر وضعیت ناخوشایند کنونی را نیز اعلام نمایند.   سیمای زاگرس// اسلام ذوالقدرپور:   یکی از احساسی‌ترین و شورانگیزترین برنامه‌های یک سیاستگذار در […]

امید است نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در گچساران و باشت، برنامه‌های خود برای رفع دغدغه‌ها و پرسش‌های شهروندان در مورد مشکلات اقتصادی و اجتماعی را منتشر نموده، روش و راهکارهای اصلی خویش برای تغییر وضعیت ناخوشایند کنونی را نیز اعلام نمایند.Image result for ‫تاجگردون و حسینی‬‎

 

سیمای زاگرس// اسلام ذوالقدرپور:   یکی از احساسی‌ترین و شورانگیزترین برنامه‌های یک سیاستگذار در مسایل مختلف را می‌توان ادعای مبارزه با تبعیض و تغییر وضع موجود برشمرد که این سیاست دارای طرفداران بیشماری در میان اکثریت شهروندان هر جامعه‌ای است که همواره از وضعیت کنونی جامعه خود ناراضی و ناخشنود هستند.

مبارزه با تبعیض طی چند دهه اخیر همواره به عنوان یک سیاست ادعایی و شعاری در انتخابات‌های مختلف در ایران، مطرح شده و دارای کشش سیاسی و اجتماعی بسیار بالایی نیز بوده است.

اکنون و در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان‌های گچساران و باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد، شعار “مبارزه با تبعیض” و “پایان تبعیض” به عنوان شعار اصلی یکی از نامزدهای مطرح در این انتخابات یعنی جناب آقای سید قدرت‌الله حسینی انتخاب و در سپهر سیاسی و اجتماعی این حوزه انتخابیه پیگیری شده است.

با توجه به نزدیکی زمان رأی‌گیری که کم‌تر از یک ماه آینده خواهد بود، ضروری است تا جناب آقای حسینی به عنوان یکی از شانس‌های اصلی پیروزی در این دوره از انتخابات، به صراحت در مورد شعار ” پایان تبعیض” تشکیلات انتخاباتی خود، کمی شفاف‌سازی نمایند.

چرا شعار مبارزه با تبعیض یا پایان تبعیض را انتخاب نمودید؟

با کدام جلوه‌های تبعیض مبارزه خواهید نمود؟

چگونه با عاملان و مجریان تبعیض، مبارزه خواهید نمود؟

 

برای مبارزه با تبعیض به دو مؤلفه‌ بارز آن در دو شهرستان گچساران و باشت اشاره می‌شود:

یکمتبعیض در حمایت از نیروی انسانی توانمند و نخبگان:  یکی از شدیدترین انتقادات نسبت به آقای غلامرضا تاجگردون طی ۸ سال اخیر را می‌توان در عدم حمایت ایشان از نخبگان و نیروهای توانمند دو شهرستان مشاهده نمود که موجب ریزش آرای ایشان در این دوره از انتخابات شده است. بنابراین شعار پایان تبعیض برای منتقدین نماینده کنونی تبدیل به یک خواسته اساسی شده است که تنها در شعار خلاصه نمی‌شود. 

منتقدین نماینده کنونی به دنبال بازخواست عامل یا مجریان اصلی تبعیض علیه نخبگان طی چند سال اخیر می‌باشند، به نحوی که این‌گونه تبعیض و بی‌عدالتی، از ریشه قطع گردد.  

دومتبعیض در مسایل اقتصادی و استخدامی: یکی دیگر از مؤلفه‌های مبارزه با تبعیض نزد شهروندان ناراضی را می‌توان نارضایتی از تبعیض در توزیع فرصت‌های اقتصادی و اشتغال دانست که موجب احساس تبعیض شدید و طبقه‌بندی خاص میان شهروندان شده است.

شهروندان گچساران و باشت معتقدند که فرصت‌ها و امکانات اقتصادی و فرصت‌های شغلی تنها برای نزدیکان و لیدرهای خاص آقای تاج‌گردون بوده است و این فرصت‌ها و امکانات مانند غنائم جنگی از سوی نماینده کنونی به افراد خاص واگذار می‌شود!

بسیاری از جوانان بیکار و خانواده این قشر بیکار، به شدت از سیاست‌های نماینده کنونی ناراضی بوده و معتقدند فرصت‌های اقتصادی و به خصوص فرصت‌های حوزه اشتغال بدون هیچ‌گونه آگهی عمومی و آزمون به افراد خاص داده شده‌اند!

 جناب آقای حسینی؛

 باید مشخص نمائید برای رفع حداقل همین دو مورد از مؤلفه‌های تبعیض موجود در گچساران و باشت، چه برنامه‌ای دارید؟

می‌خواهید با کدام برنامه و سیاست، حقوق پایمال شده نخبگان و نیروهای توانمند دو شهرستان را بازستانید؟

آیا برنامه‌ای برای مبارزه با رانت و فساد ناشی از تقسیم غنائم سیاسی و انتخاباتی دارید؟

به نظر می‌آید جناب آقای سید قدرت‌الله حسینی که اکنون با شعار پایان تبعیض و پایان بی عدالتی به میدان رقابت انتخابات مجلس یازدهم آمده‌اند، کار بسیار سختی برای تحقق شعارهای انتخاباتی خود خواهند داشت. اما شهروندان نیز نشان داده‌اند که از مجریان عدالت در هر شرایطی حمایت قاطع و کامل خواهند داشت.

امید است نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در گچساران و باشت، برنامه‌های خود برای رفع دغدغه‌ها و پرسش‌های شهروندان در مورد مشکلات اقتصادی و اجتماعی را منتشر نموده، روش و راهکارهای اصلی خویش برای تغییر وضعیت ناخوشایند کنونی را نیز اعلام نمایند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس