خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۸/۱۱/۰۳ ۰۹:۳۱
شناسه خبر : 29347

پشت پرده تلاش غلامرضا تاجگردون برای رد صلاحیت کاندید قشقایی‌ها در گچساران

حرکت تیم رسانه ای تاجگردون در فرمانداری گچساران در موقع ثبت نام عسکری نشان می داد که تنها برنامه ی آنها حذف کاندیدا قشقایی از طریق رد صلاحیت است. سوالات در فرمانداری اولین گام برای زمینه سازی رد صلاحیت عسکری از طرف تیم تاجگردون بود.   سیمای زاگرس به نقل از صولت‌خبر:  باتوجه به تحرکات کاندیدا های […] ...

حرکت تیم رسانه ای تاجگردون در فرمانداری گچساران در موقع ثبت نام عسکری نشان می داد که تنها برنامه ی آنها حذف کاندیدا قشقایی از طریق رد صلاحیت است. سوالات در فرمانداری اولین گام برای زمینه سازی رد صلاحیت عسکری از طرف تیم تاجگردون بود.پشت پرده تلاش برای رد صلاحیت کاندیدا قشقایی ها در گچساران

 

سیمای زاگرس به نقل از صولت‌خبر:  باتوجه به تحرکات کاندیدا های احتمالی حوزه گچساران و باشت از یک سال پیش، کاملاً مشخص شده بود که آرای قشقایی ها حساس ترین پایگاه در انتخابات پیش رو در این حوزه است. به همین دلیل برنامه های مختلفی از طرف کاندیدا ها برای جذب و یا کانالیزه کردن این آرای منسجم برنامه ریزی شد.
باتوجه به ریزش قسمتی از آرای قومی و فکری غلامرضا تاجگردون بعد از انتخابات هفت اسفند ۹۴؛ جذب آرای قشقایی برای پیروزی این دوره او بسیار حیاتی به نظر می آمد و در طرف مقابل رقبای او هم تمام تمرکز خود برای بهم زدن این پایگاه انجام می دادند.

تغییر لیدر در قشقایی ها، بلاتکلیفی یوسف باقری در آمدن و یا نیامدن تا زمان شروع ثبت نام، آمدن زهره فولادی به عنوان کاندیدا قشقایی هاکه بی رغبت به مذاکره هم نبود و نگه داشتن مطالبات قشقایی ها تا نزدیک به انتخابات، تهدید به افشاگری در مورد معامله بزرگان ایل، همه تلاش های تاجگردون برای مدیریت آرا قشقایی ها سوق دادن آنها به سمت خودش در این یک سال اخیر بود.
اما تمام این قواعد را هومان عسکری اصلاح طلب با اعلام حضور خود در گچساران و همراهی بزرگان قشقایی با او بهم زد. اعلام حضور هومان عسکری در گچساران حتی برای خود قشقایی ها هم غافلگیر کننده بود. با حضور هومان عسکری، احتمالا کمترین آرای قشقایی نصیب تاجگردون می شد و این مقدار آراء برای پیروزی او در انتخابات پیش رو کافی نبود.
حرکت تیم رسانه ای تاجگردون در فرمانداری گچساران در موقع ثبت نام عسکری نشان می داد که تنها برنامه ی آنها حذف کاندیدا قشقایی از طریق رد صلاحیت است.
سوالات در فرمانداری اولین گام برای زمینه سازی رد صلاحیت عسکری از طرف تیم تاجگردون بود.
صحبت های تاجگردون در باباکلان که گفت: ” من اجازه نمی دهم که کاندیدا اجاره ای بیاید و شمارا فریب بدهد” اشاره ای تلویحی او بر حذف این کاندیدا جوان قشقایی بود.
بعد از نشست در سالن فرمانداری برنامه بعدی آنها، تهیه گزارش هایی از سوابق هومان عسکری و رساندن آن به دستگاه های امنیتی و شورای نگهبان بوده که ماموریت آن را دو نفر از قشقایی های حامی تاجگردون به بر عهده می گیرند و آن را با موفقیت انجام می دهند.
و نهایتا تکمیل کننده پرونده سازی برای رد صلاحیت عسکری، فیلم منقطع شده در سالن فرمانداری که توسط یکی از لیدرهای رسانه ای تاجگردون مستقیم به تهران برده می شود تا اینکه مطمئن شوند به آن ترتیب اثر داده خواهد شد.
سوال اینجاست که چرا وقتی که خود تاجگردون و حامیان او همیشه این نقد را به اصولگرایان دارند که آنها بدنبال حذف او از طریق رد صلاحیت هستند، چرا الان خودشان بدنبال حذف رقیب خود از همین راه است.
قطعا کاندیدا قشقایی ها این سوتفاهم ها و شیطنت های ایجاد شده را برطرف کرده و به صحنه ی رقابت برمی گردد اما نماینده بداند که رقیبش در این دوره عملکرد خود اوست و به قول خودش اگر جواب رای و ککاگری قشقایی ها را داده دیگر نباید نگران پایگاه آرای خود در بین ایل قشقایی باشد و برای حذف کسی از صحنه انتخابات تلاش کند.
قشقایی ها هم در این دوره واقعا متوجه شدند که برداشتن قومیت گرایی فقط در شعار بوده و در عمل نه تنها این موضوع اتفاق نیفتاده بلکه روز به روز بیشتر هم می شود.