۸:۳۰:۵۴ - چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
نرخ بیکاری کهگیلویه‌ و بویراحمد ۹.۹ درصد شده است!
نرخ بیکاری در این استان به ۹.۹ درصد کاهش یافت. در تابستان امسال نرخ بیکاری۹.۹ درصد بوده در صورتی سال گذشته ۱۵.۸بوده، در واقع خوشبختانه دومین استان به لحاظ کاهش نرخ بیکاری بوده‌ایم.     سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه‌ و بویراحمد گفت: نرخ بیکاری در این استان […]

نرخ بیکاری در این استان به ۹.۹ درصد کاهش یافت. در تابستان امسال نرخ بیکاری۹.۹ درصد بوده در صورتی سال گذشته ۱۵.۸بوده، در واقع خوشبختانه دومین استان به لحاظ کاهش نرخ بیکاری بوده‌ایم.بیکاری

 

 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه‌ و بویراحمد گفت: نرخ بیکاری در این استان به ۹.۹ درصد کاهش یافت.

سیدحشمت‌الله صمیمی‌دوست افزود: براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت کل استان ۷۱۳ هزار نفر بوده که ۳۶۱ هزار نفر مرد(۵۱ درصد) و ۳۵۱ هزار نفر(۴۹ درصد) را زنان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت شاغل استان ۱۸۴هزار نفر است، اظهارکرد: ۹۱ هزار و ۴۴۸ نفر (۴۹.۷) در بخش خدمات مشغول هستند که از این تعداد سهم مردان۵۱.۳ درصد و سهم زنان ۴۴.۱ درصد است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خاطرنشان کرد: تعداد ۵۴ هزار و ۹۶ نفر(۲۹.۴درصد) در صنعت مشغول هستند که سهم مردان۳۲.۳ درصد و سهم زنان۱۹.۲ درصد است.

صمیمی‌دوست تصریح کرد: ۳۸ هزار و ۴۵۶ نفر(۲۰.۹درصد) در بخش کشاورزی مشغول هستند که از این تعداد سهم مردان ۱۶.۵ درصد و سهم زنان ۲۶.۷درصد است.

وی درخصوص نرخ بیکاری استان، ادامه داد: در تابستان امسال نرخ بیکاری۹.۹ درصد بوده در صورتی سال گذشته ۱۵.۸بوده، در واقع خوشبختانه دومین استان به لحاظ کاهش نرخ بیکاری بوده‌ایم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری بیان کرد: اولویت کاری کمیته امداد، بهزیستی، اداره‌ کل کار و اشتغال روستایی و عشایری توجه به زنان سرپرست خانوار است و برای توانمندی بیشتر، به آنان تسهیلات ارائه می‌دهد.

صمیمی‌دوست عنوان کرد: جایگاه ویژه‌ای برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده و استان فراتر از این جایگاه در حال کار کردن است و هدف پیش‌قدمی زنان است.

وی درخصوص بازار محصولات مشاغل خانگی در استان، یادآور شد: بازارچه صنایع دستی در یاسوج وجود دارد، راه‌اندازی بازار سنتی با ظرفیت ۶۷۰ غرفه، نمایشگاه عرصه مستقیم کالا و نمایشگاه توانمندسازی بانوان از جمله نمایشگاه‌های افتتاحی آینده است که بانوان می‌توانند توانمندی‌های خویش را به نمایش بگذارند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تاکید کرد: نگاه به مشاغل خانگی باید همه‌جانبه و فرابخشی باشد، لازم است مشاغل تقویت شوند و مورد حمایت قرار گیرند و ردیف بودجه برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

صمیمی‌دوست با اشاره به اینکه سیاست بر این است که زنان به‌صورت ویژه در صدور مجوزها و نظام بانکی مورد حمایت قرار گیرند، اظهارکرد: ما معتقدیم اگر بانوان توانمند شوند، در رشد و توسعه استان تأثیر دارد. به شرکت‌های خصوصی اعلام کرده‌ایم که صنایع دستی بانوان را خریداری و در جشن‌ها و برنامه‌های خویش به‌عنوان سوغاتی و هدیه استفاده کنند.

یادآور می‌شود، طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی با همکاری جهاددانشگاهی استان، اداره‌کل کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور زنان و خانواده استانداری در حال برگزاری است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس