۱۹:۰۰:۴۱ - پنج شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸
نرخ بیکاری ۶ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد بالاتر از میانگین کشوری است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند مناطق غیربرخوردار از اشتغال محسوب می‌شوند، گفت: بر این اساس ۶ شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد غیربرخوردار از اشتغال است.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد […]

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند مناطق غیربرخوردار از اشتغال محسوب می‌شوند، گفت: بر این اساس ۶ شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد غیربرخوردار از اشتغال است.نرخ بیکاری 6 شهرستان کهگیلویه و بویراحمد بالاتر از میانگین کشوری است

 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند مناطق غیربرخوردار از اشتغال محسوب می‌شوند، گفت: بر این اساس ۶ شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد غیربرخوردار از اشتغال است.

حسن نوروزی پیش از ظهر امروز در نخستین نشست کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: دولت هشت برنامه برای اشتغال در سال ۹۸ دارد و طبق هدف‌گذاری باید یک میلیون و ۳۰ هزار فرصت شغلی را در قالب این برنامه‌ها ایجاد کند.

وی به وظایف کارگروه جدید اقتصاد، اشتغال و‌ سرمایه‌گذاری اشاره کرد و افزود: بهبود محیط کسب و کار، ارتقای معیشت اقتصادی خانواده‌ها، افزایش مشارکت‌های مردمی در اقتصاد، حمایت از رسته فعالیت‌های اولویت‌دار و تجهیز منابع درآمدی استان از مهم‌ترین این وظایف است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد توسعه صادرات را از دیگر وظایف کارگروه اقتصاد، اشتغال و‌ سرمایه‌گذاری دانست و بیان کرد: از این به بعد کارگروه توسعه صادرات نخواهیم داشت و مسائل مربوط به صادرات را در این کارگروه دنبال می‌کنیم.

نوروزی تهیه و اجرای الگوی کشت مناسب، خرید محصولات کشاورزی و توسعه پوشش بیمه‌ای آنها، توسعه صنایع دستی، تکمیلی و تبدیلی کشاورزی، صادرات خدمات فنی و مهندسی استان، سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها، همسو کردن سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات توسعه‌ای بانک‌ها و بخش غیردولتی با اولویت‌های توسعه استان و جذب سرمایه‌گذاری با توجه به مزیت‌های استان به‌ویژه در مناطق روستایی را از دیگر وظایف کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند به عنوان مناطق غیربرخوردار از اشتغال محسوب می‌شوند، عنوان کرد: بر این اساس ۶ شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد مناطق غیربرخوردار از اشتغال هستند و دولت موظف شده برای این مناطق مشوق‌های اشتغال مانند معافیت مالیاتی ایجاد کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی برای ۴۵۵ روستای استان نوشته شده که طبق هدف‌گذاری باید در مدت پنج سال اجرایی شود، بنابراین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و اداره کار باید حتما سمت و سوی تسهیلات اشتغال روستایی را به سمت این برنامه‌ها سوق دهند.

نوروزی ابراز کرد: طبق قانون باید بخشی از ۲۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده برای ورزش روستاها هزینه شود و سهم امسال استان ما ۴۱ میلیارد تومان است  که می‌تواند برای اشتغال جوانان استفاده شود و علاوه بر این، ۲۰ درصد عوارض واردات سیگار و دخانیات هم می‌تواند برای اشتغال جوانان استفاده شود.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس