۰:۴۲:۱۷ - چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸
۵۹ درصد دانش آموزان باشت بی بضاعت هستند.
۵۹ درصد از جمعیت دانش آموزی این شهرستان معادل ۲هزارو ۵۰۰ نفر بی بضاعت هستند. بخشی از نیازمندی های تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت این شهرستان قبل از بازگشایی مدارس از سوی خیرین برطرف شد.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   مدیر آموزش و پرورش شهرستان باشت گفت: ۵۹ درصد از جمعیت دانش آموزی این […]

۵۹ درصد از جمعیت دانش آموزی این شهرستان معادل ۲هزارو ۵۰۰ نفر بی بضاعت هستند. بخشی از نیازمندی های تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت این شهرستان قبل از بازگشایی مدارس از سوی خیرین برطرف شد.Image result for ‫دانش آموزان فقیر‬‎

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   مدیر آموزش و پرورش شهرستان باشت گفت: ۵۹ درصد از جمعیت دانش آموزی این شهرستان معادل ۲ هزار و ۵۰۰ نفر بی بضاعت هستند.

محمود نظری افزود: بخشی از نیازمندی های تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت این شهرستان قبل از بازگشایی مدارس از سوی خیرین برطرف شد.
وی ابراز کرد: در صورت تامین کمک مایحتاج تحصیلی دانش آموزان از سوی افراد نیکوکار دانش آموزان با انگیزه و روحیه بهتری به علم آموزی مشغول خواهند شد.
نظری گفت: علاوه بر برطرف کردن نیازهای مادی دانش آموزان بی بضاعت باید نیازها و مشکلات روحی، روانی و عاطفی آنان نیز مدنظر قرار گیرد و بر خانواده های بی سرپرست و بدسرپرست تمرکز بیشتری شود.

وی ادامه داد: در همین راستا ۲۵ مشاور و یک مرکز مشاوره دانش اموزی کار مشاوره را در مدارس بر عهده خواهند گرفت.

نظری افزود: طرح «نماد» دانش آموزی در سال تحصیلی گذشته برای کاهش آسیب های اجتماعی، در همه مدارس این شهرستان اجرا شد و این طرح در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ ادامه خواهد شد.

 این طرح با هدف مداخله به موقع و مؤثر در خصوص مداخلات و آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموازن با همکاری ۱۳ دستگاه اجرایی در نظر گرفته شده  ودر چهار مرحله طراحی و به ارائه آموزش ها، توانمندسازی، شناسایی آسیب ها و غربالگری می پردازد.

وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از چهار هزار و ۲۰۰ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی به علم آموزی مشغول هستند.

نظری بیان کرد: دانش آموزان شهرستان امسال در ۱۲۹ مدرسه شهری و روستایی سال تحصیلی را آغاز کردند.

وی گفت: ۲۰ میلیارد ریال طی چند سال گذشته تجهیزات آموزشی بین مدارس شهرستان توزیع شده است.

شهرستان باشت در ۱۱۰کیلومتری یاسوج، ۲۲ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس