۹:۳۷:۱۰ - دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸
تنگه مهریان تفرجگاه گردشگران
 شهر یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای جاذبه های گردشگری و مناظر طبیعی و آب و هوای معتدلی است  و به همین خاطر در طول ایام سال به خصوص در دو فصل تابستان و بهار میزبان گردشگران بسایر زیادی است. سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:     شهر یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای جاذبه های گردشگری و مناظر طبیعی و […]

 شهر یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای جاذبه های گردشگری و مناظر طبیعی و آب و هوای معتدلی است  و به همین خاطر در طول ایام سال به خصوص در دو فصل تابستان و بهار میزبان گردشگران بسایر زیادی است.سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:     شهر یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای جاذبه های گردشگری و مناظر طبیعی و آب و هوای معتدلی است  و به همین خاطر در طول ایام سال به خصوص در دو فصل تابستان و بهار میزبان گردشگران بسایر زیادی است.

مهریان نام روستایی درشهرستان بویراحمد  

ارتفاع متوسط آن ازسطح دریا ۱۸۵۰ متر می باشد و از نظر طبیعی نیز میان رودخانه مهریان در شرق و کوه های دنا که در شمال آن قرار دارد محصور شده است.

در واقع روستای مهریان یک دشت پای کوهی است که سه عنصر اصلی طبیعی یعنی کوه، دشت و رودخانه اقلیم آن را کنترل می کند، به گونه ای که با داشتن اقلیم سرد و مرطوب کوهستانی یکی از مناسب‌ترین اقلیم‌های قابل زیست کشور را بوجود آورده است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس