۰:۰۱:۳۲ - سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 بهره برداری از بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی نرگسی گچساران و ۳۲ تختخوابی بهمئی در سال ۹۸
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی نرگسی گچساران و ۳۲ تختخوابی بهمئی سال آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی نرگسی […]

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی نرگسی گچساران و ۳۲ تختخوابی بهمئی سال آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی نرگسی گچساران و ۳۲ تختخوابی بهمئی سال آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 اورنگ ایلامی شب گذشته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه زایشگاه جدید بیمارستان امام سجاد(ع) به اتمام رسیده و بزودی با حضور مسئولان استانی و معاون وزیر بهداشت و درمان افتتاح و مورد افتتاح قرار می گیرد.

وی زیربنای این پروژه را یک هزار و ۸۰۰ متر مربع با اعتبار هزینه شده ۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این طرح دارای ۱۴ اتاقLDR (اتاق زایمان) بوده که از این تعداد سه تخت مربوط به LDR پره اکلامپسی(مادران مبتلا به پرفشاری)، یک اتاق زایمان در آب و یک اتاق برای اعمال اورژانسی زنان است.

ایلامی ترویج زایمان طبیعی را از جمله برنامه‌های در دستور کار دانست و گفت: افزایش فضای فیزیکی و کیفیت ارائه خدمات، تضمین بیش از پیش سلامت مادر و کودک، استفاده از سرامیک‌های ضد باکتری و کف‌ پوش‌های ویژه از جمله تفاوت‌ها نسبت به زایشگاه قبل است.

ایلامی با اشاره به رونمایی نخستین شماره مجله انگلیسی زبان دانشگاه علوم پزشکی استان با عنوان« مراقبت‌ها و مهارت‌های بالینی»، خاطرنشان کرد: از اساتید بنام ایرانی خارج از کشور، اساتید دارای وجه بین المللی و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور برای عضو شدن درتحریریه این مجله دعوت می‌کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این مجله به صورت آنلاین و فصلی منتشر می‌شود، ادامه داد: از دانشمندان، پژوهشگران و اساتید دعوت می‌کنیم که یافته‌ها و نتایج تحقیقات خود را برای انتشار ارسال کنند.

ایلامی تصریح کرد: رسالت اصلی دانشگاه تولید علم است و از این طریق روش نوین درمان و تجهیزات پزشکی فراهم می‌شود تا مردم از برکات استفاده کنند و به طور حتم انتشار مجله انگلیسی زبان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج می‌تواند در توسعه علمی نقش ایفا کند.

وی با بیان اینکه دانشجویان در سطح تکمیلی می‌توانند پژوهش‌های خود را در این مجله ارائه کنند، اظهار داشت: راه اندازی این مجله برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج صورت گرفته است و البته اطلاعی از انتشار مجله‌ای در این سطح در سایر دانشگاه‌های استان اطلاع ندارم.

ایلامی با اشاره به سفرهای شهرستانی روزهای اخیر خود افزود: در آینده‌ای نزدیک عملیات اجرایی بیمارستان لنده با مشارکت بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به کلنگ زنی اقامتگاه همراه بیمار در بیمارستان بی بی حکیمه گچساران با حضور غلام‌رضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:پروژه اقامتگاه همراه بیمار بیمارستان امام سجاد(ع) هم اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

ایلامی عنوان کرد: بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان در بیمارستان شهید جلیل یاسوج با تخت‌های مناسب دیده شده و همکاران دارند استانداردسازی ها را انجام می‌دهند که بزودی فعال می‌شود.

وی کیفی سازی و تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان‌ها از برنامه‌های سال آینده دانشگاه علوم پزشکی دانست و افزود: تامین نیروی انسانی متخصص و فوق تخصص به جد پیگیری می‌شود.

ایلامی از افتتاح بیمارستان‌های نرگسی گچساران و بهمئی در سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳ مرکز ام.آر.آی در استان فعال بوده که مرکز بیمارستان شهید جلیل یاسوج نیز بزودی در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سامانه مرکز الکترونیک تریاژ مامایی طراحی و در زایشگاه جدید راه اندازی می‌شود که بعد از بهره برداری به وزارت بهداشت و درمان اعلام می‌کنیم تا کشوری شود.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس