خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۹/۰۲ ۱۳:۴۰
شناسه خبر : 22798

تخصیص یک میلیارد دلار به توسعه مخازن شرکت نفت و گاز گچساران.

از میان مخازن در نظر گرفته شده، ۹ مخزن متعلق به نفت و گاز گچساران است که یک پنجم بودجه پنج میلیارد دلاری یعنی یک میلیارد دلار به توسعه مخازن گچساران تخصیص داده شده است. سیمای زاگرس به نقل از نیک نفت:   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از تخصیص سرمایه گذاری یک میلیارد […] ...

از میان مخازن در نظر گرفته شده، ۹ مخزن متعلق به نفت و گاز گچساران است که یک پنجم بودجه پنج میلیارد دلاری یعنی یک میلیارد دلار به توسعه مخازن گچساران تخصیص داده شده است.سیمای زاگرس به نقل از نیک نفت:   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از تخصیص سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری برای توسعه مخازن این منطقه خبر داد.

هوشنگ صیدالی، امروز (جمعه، دوم آذرماه) در حاشیه دومین روز دهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات صنعت نفت و حفاری در جمع خبرنگاران گفت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با ظرفیت تولید روزانه ۶۲۰ هزار بشکه نفت، از لحاظ تولید در بین شرکت‌های تولیدکننده نفت و گاز جایگاه دوم را در اختیار دارد.

وی با بیان این‌که هم اکنون هفت هزار نفر در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران فعالیت می‌کنند، افزود: این شرکت از نظر توانمندی‌ها جزو قدرترین شرکت‌ها از نظر سرمایه انسانی است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران همچنین بر لزوم حمایت همه جانبه از سازندگان داخلی تاکید کرد و گفت: بخش وسیعی از قطعات مورد نیاز صنعت نفت شرکت نفت و گاز گچساران از سوی سازندگان داخلی تامین می‌شود و این شرکت همه تلاش خود را به‌کار گرفته تا بتواند از توانمندی شرکت‌های ایرانی استفاده کند.

صیدالی با اشاره به این‌که بیش از ۴ هزار قلم کالا از سوی سازندگان داخلی تامین شده است، تصریح کرد: شرکت نفت و گاز گچساران همه ریسک سازندگان داخلی را پذیرفته است و تلاش می‌کند سازندگان داخلی با اعتماد به نفس بیشتری به عرصه فعالیت وارد شوند.

وی ادامه داد: همچنین برای تولید نوعی پهپاد که قابل کاربرد برای پایش خطوط لوله نفت و گاز است از توانمندی سازندگان بهره گرفته‌ایم که درآینده‌ای نزدیک راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران درباره اقدام‌ها در حوزه مسئولیت اجتماعی گفت: مهم‌ترین اقدام‌ها در حوزه مسئولیت اجتماعی اختصاص هزار و ۶٠٠ میلیارد ریال اعتبار برای جاده سازی در شهرستان‌های گچساران و گناوه و احداث جاده گچساران و باباکلان بوده است.

صیدالی با اشاره به اجرای ۲۹ بسته سرمایه‌گذاری برای توسعه ٢٨ مخزن در قالب قراردادهای عملیات محور متعلق به مناطق نفت‌خیز جنوب، تصریح کرد: از میان مخازن در نظر گرفته شده، ۹ مخزن متعلق به نفت و گاز گچساران است که یک پنجم بودجه پنج میلیارد دلاری یعنی یک میلیارد دلار به توسعه مخازن گچساران تخصیص داده شده است.