۱۵:۰۵:۱۷ - سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶
حذف مالیات بر ارزش افزوده نفت و گاز گچساران از سبد مالیاتی استان!
در سال جاری حذف مالیات برارزش افزوده نفت وگاز گچساران از سبد مالیاتی استان محدویت تامین منابع را برای این استان بوجود آورده است.  مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد از تحقق ۹۹ درصدی سهمیه مالیات مصوب هفت ماهه سال جاری خبر این استان خبر داد.   محمدعلی غفاری در ستاد درآمد استان اظهار کرد در […]

در سال جاری حذف مالیات برارزش افزوده نفت وگاز گچساران از سبد مالیاتی استان محدویت تامین منابع را برای این استان بوجود آورده است. 
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد از تحقق ۹۹ درصدی سهمیه مالیات مصوب هفت ماهه سال جاری خبر این استان خبر داد. 
 محمدعلی غفاری در ستاد درآمد استان اظهار کرد در سال جاری حذف مالیات برارزش افزوده نفت وگاز گچساران از سبد مالیاتی استان محدویت تامین منابع را برای این استان بوجود آورده است.
وی به لزوم همکاری دیگر دستگاه ها و مراکز اقتصادی برای تحقق اهداف مالیاتی استان اشاره کرد و گفت شناسایی املاک برای رصد مالیات این بخش نیازمند همکاری ثبت، اسناد و املاک و ارائه اطلاعات این بخش است. 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت که ۹۶ درصد سهمیه درآمد مصوب هفت ماهه اول امسال وصول شد. 
علی نوروزی بر لزوم تلاش بیشتر دستگاه ها برای افزایش درآمدهای استانی تاکید کرد و افزود هر دستگاه اقتصادی و خدمات رسان باید متناسب با ظرفیت های خود برای افزایش درآمد از ظریق عرضه خدمات تلاش کند. 
وی با اشاره به کاهش درآمدهای ثبت اسناد، نیروی انتظامی و محیط زیست در سال جاری اظهار کرد که بودجه هر استان در سال های آینده متناسب با درآمد آن تنظیم و تامین می شود که این مهم نیازمند تلاش برای تامین درآمدهای پایدار استانی از سوی دستگاه های اجرایی، اقتصادی و خدمات رسان است. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد نیز بر لزوم انسجام دستگاه های اقتصادی برای شناسایی راهکارهای افزایش درآمد استان تاکید کرد. 
سید ابراهیم کشاورز خواستار فعال سازی اجرای قانون تهاتر و استفاده ازاین ظرفیت برای تسویه بدهی های دولت و جذب برخی اعتبارات تشویقی این بخش، مساله رصد تراکتش های بانکی و ایجاد سامانه رصد املاک از سوی ثبت اسناد املاک شد. 

مدیرکل ثبت، اسناد و ملاک کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت مسئولان استان ایجاد سامانه «حدنگار » را جدی نگرفته اند و در آینده به این لحاظ به دلیل اجرا نشدن کاداستر دچار مشکل خواهند شد، زیرا بیشتر اراضی این استان هنوز تعیین حدود نشده اند و با این وجود ثبت اراضی راه شهرسازی و منابع طبیعی در سامانه کاداستر استان به دلیل برخی اشکالات و نبود شرایط فنی ممکن نیست. 
محوری کمبود اعتبار و پرداخت نشدن بودجه برای اضافه کار کارکنان و نبود برخی امکانات زیرساختی را علت کاهش درآمدهای ثبتی در این استان برشمرد 
پارسال درآمد ثبت اسناد استان ۲۹ میلیارد ریال بود که این میزان در هفت ماه امسال شش میلیارد ریال اعلام شده که کاهش چشمگیری نشان می دهد و در عین حال مدیران اقتصادی بر لزوم تلاش بیشتر برای افزایش درآمدهای این بخش تاکید کردند. 
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد وقوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان و ممنوع شدن فروش پروانه شکار را علت کاهش درآمد سال جاری این اداره برشمرد.
در این نشست بر لزوم بالفعل سازی ظرفیت عوارض ساختمان های غیرمجاز حاشیه شهرها و روستا به عنوان منبع جدید درآمدی برای دولت تاکید شد.

منبع: روابط عمومی امور مالیاتی

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس