۱۹:۲۲:۳۷ - سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶
تقدیر نماینده ولی فقیه از امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد
پرداخت و دریافت مالیات به قصد قربت، عبادت است.قصد پرداخت و دریافت و مصارف آن برای امور خیر و رضای خداوند به برکت آن می افزاید. نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با مدیرکل، معاونان و مدیران ارشد اداره کل امور مالیاتی استان به مناسبت گرامیداشت هفته فرهنگ مالیاتی با اشاره به اهمیت پرداخت مالیات در […]

پرداخت و دریافت مالیات به قصد قربت، عبادت است.قصد پرداخت و دریافت و مصارف آن برای امور خیر و رضای خداوند به برکت آن می افزاید.نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با مدیرکل، معاونان و مدیران ارشد اداره کل امور مالیاتی استان به مناسبت گرامیداشت هفته فرهنگ مالیاتی با اشاره به اهمیت پرداخت مالیات در برقراری عدالت اقتصادی و اجتماعی در جامعه گفت: پرداخت و دریافت مالیات به قصد قربت عبادت است. 
آیت الله سید شرف‌الدین ملک حسینی٬ با تقدیر از تلاش های مجموعه مالیاتی در استان افزود: دو نوع مالیات در جامعه پرداخت می شود که قصد قربت کردن در پرداخت هر دو بر جنبه های معنوی و برکات دینی و اجتماعی آن می افزاید.
وی به لزوم تکریم ارباب رجوع، اعمال تخفیف با استفاده از اختیارات قانونی و ایجاد انگیزش در مودیان با وضع مالیات معقول تاکید کرد و ادامه داد: قیمت تمام شده انجام برخی خدمات و هزینه ها در این استان نسبت به سایر استان ها بالاتر است و باید در امر محاسبه مالیات این هزینه ها و وضعیت موجود نیز مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای پرداخت خمس به عنوان یک نوع مالیات بعد از انجام تمامی هزینه ها و مخارج زندگی قصد قربت واجب است چون باید مبتنی بر رضای خداوند باشد و اما در مالیات نوع دوم قصد قربت واجب نیست اما قصد پرداخت و دریافت و مصارف آن برای امور خیر و رضای خداوند به برکت آن می افزاید.
آیت الله ملک حسینی٬ به لزوم شفاف سازی در امر پرداخت مالیات اشاره کرد و افزود: هرگونه کم کردن مالیات برای کسانی که باید مالیات بیشتری پرداخت کنند و افزایش مالیات برای کسی که باید مبلغ کمتری پرداخت کند انحراف است و باید از هرگونه رویه خلاف قانون و انصاف در فرایند وصول مالیات پرهیز کرد.
نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری بر لزوم عادلانه بودن و تسهیل در فرایند پرداخت مالیات اشاره کرد و گفت: باید با اعمال تخفیف، سیاست تشویق و افزایش تعداد مودیان و کاهش میزان درصد مالیات زمینه استقبال بیشتر مردم از پرداخت مالیات فراهم شود.
آیت الله ملک حسینی محرومیت های کهگیلویه و بویراحمد و توسعه نیافتگی آن به لحاظ صنعتی و تولیدی را یادآور شد و برلزوم توجه مدیران سازمان مالیاتی کشور به عادلانه و متناسب نمودن سهمیه مالیات سالانه مصوب استان با وضعیت درآمدی آن تاکید کرد.
وی با بیان اینکه پرداخت مالیات باید عادلانه و شفاف باشد ادامه داد: هرگونه سختگیری بدون شفافیت می تواند منجر به فرار مالیاتی و گاهی به فرار سرمایه ها از یک منطقه به منطقه و استان دیگر شود که باید با برنامه ریزی مطلوب از بروز چنین مشکلات احتمالی جلوگیری کرد.
آیت الله ملک حسینی اعمال معافیت مالیاتی برای ساخت بیمارستان ها، مدارس و دیگر خدمات عام المنفعه در مناطق کمتر توسعه یافته را مورد تاکید قرار داد.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست به تلاش های ارزنده و توفیقات بدست آمده در سازمان مالیاتی با اجرای طرح اصلاح نظام مالیاتی کشور و پیشی گرفتن درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی اشاره کرد و گفت: فرایند وصول مالیات همراه با سیاست های «عادلانه محور» و «مودی محور» است.
محمدعلی غفاری به فراهم شدن تامین فضای اداری مناسب برای اداره کل امور مالیاتی اشاره کرد و افزود: این اداره کل همپای سیاست های روبه جلوی سازمان مالیاتی کشور در تحقق برنامه مصوب خود در سال گذشته موفق بود و در سه ماه نخست سال جاری نیز اهداف مصوب محقق شده است.
از ۱۶ تا ۲۳ تیرماه به نام هفته فرهنگ مالیاتی نامگذاری شده است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس