۱۲:۵۰:۴۱ - چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶
عوارض پرداختی به شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ درصد افزایش یافت.
اعتبار تامین شده در سال جاری برای پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده،حدود ۱۱۰ میلیارد ریال است.  مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت که میزان عوارض پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های این استان از محل مالیات بر ارزش افزوده در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه […]

اعتبار تامین شده در سال جاری برای پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده،حدود ۱۱۰ میلیارد ریال است. مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت که میزان عوارض پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های این استان از محل مالیات بر ارزش افزوده در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۰ درصد افزایش یافت.

 کهگیلویه و بویراحمد دارای ۱۷ شهر و بیش از ۴۰۰ دهیاری است و سال گذشته افزون بر ۴۲۵ میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده و عواض آلایندگی به شهرداری ها و دهیاری‌های این استان پرداخت شد.

محمدعلی غفاری، میزان اعتبار تامین شده در سال جاری برای پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده را حدود ۱۱۰ میلیارد ریال ذکر کرد و اظهار داشت: بیش از ۸۲ میلیارد ریال از این میزان در فروردین و اردیبهشت سال جاری توزیع شده است.
وی با بیان اینکه پرداخت مالیات نقش موثری در تامین منابع پایدار، توسعه اقتصادی با رویکرد عدالت اقتصادی و اجتماعی دارد، تصریح کرد که با برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی و اجرای طرحهای مطلوب از جمله طرح جامع اصلاح نظام مالیاتی توفیقات خوبی در این عرصه بوجود آمده است.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: افزایش درآمدهای پاک مالیاتی در حالی است که سازمان امور مالیاتی با تسهیل کردن فرایند وصول مالیات و پیش بینی برخی معافیت های قانونی تعامل خوبی با مودیان دارد.
وی همچنین ضمن تبریک هفته مالیات از ۱۶ تا ۲۳ تیرماه، تصریح کرد: این ایام فرصت خوبی است تا با اجرای برنامه های متنوع و پر محتوا در راستای اطلاع رسانی عمومی و ترویج فرهنگ مالیاتی گام های مهمی برداشته شود.

منبع: ایرنا

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس