۲۰:۲۷:۰۳ - پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶
درآمدهای وصولی سال ۹۵ کهکیلویه و بویراحمد ۱۰۴ درصد محقق شد
میزان افزایش وصولی مالیات در سال ۹۵ در کشور حدود ۳۴ درصد بوده که این میزان در کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از میانگین کشوری اعلام شده است. مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت که ۱۰۴ درصد سهم درآمدهای استانی سال ۹۵ وصول شده است که این امر ناشی از برنامه ریزی و […]

میزان افزایش وصولی مالیات در سال ۹۵ در کشور حدود ۳۴ درصد بوده که این میزان در کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از میانگین کشوری اعلام شده است.مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت که ۱۰۴ درصد سهم درآمدهای استانی سال ۹۵ وصول شده است که این امر ناشی از برنامه ریزی و فعالیت گسترده در جهت تحقق درآمدهای مصوب است.

 ابراهیم کشاورز بیان کرد: افزایش درآمدهای مصوب این استان نتیجه برنامه ریزی و اقدام‌های خوب و منسجم مدیران و کارکنان دستگاه‌های اقتصادی است.

وی مالیات را از درآمدهای پایدار و مؤثر جایگزین نفت دانست و تصریح کرد که اداره کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد با تلاش، برنامه ریزی، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گام مهم و مؤثری در تحقق اهداف نظام بودجه‌ای متکی به درآمدهای پایدار غیرنفتی برداشته است.
میزان افزایش وصولی مالیات در سال ۹۵ در کشور حدود ۳۴ درصد بوده که این میزان در کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از میانگین کشوری اعلام شده است.
کشاورز اظهار داشت: در سال ۹۶ ضمن رعایت اصول مشتری مداری و تکریم مؤدیان، نسبت به تحقق درآمدها برای توسعه زیرساخت‌های استانی در جهت رشد و توسعه و آبادانی اقدام خواهد.
وی افزود که بر اساس بخشنامه وزیر امور اقتصادی و دارایی جلسه‌های ستاد بودجه استان به‌ صورت ماهانه درباره موانع و راهکارهای پیش روی نظام بودجه‌ای، بحث ایجاد منابع جدید درآمدی، فرارهای مالیاتی و پرداخت حقوق دولت مطرح و نتیجه مباحث و گزارش‌ها پس از جمع بندی به دفتر وزیر امور اقتصادی و دارایی ارسال خواهد شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد به توافق بین وزارت کشور و وزارت اقتصاد و دارایی در راستای تجمیع فعالیت حوزه سرمایه گذاری داخلی و خارجی پرداخت و اظهار داشت: بر اساس این توافق از این به بعد امور سرمایه گذاری داخلی و خارجی به‌صورت واحد در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در اداره کل امور اقتصادی و دارایی انجام می شود.
این مسئول اقتصادی از استقرار «پنجره واحد سرمایه گذاری» در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خبر داد و اظهار داشت که با فعالیت این مرکز به ریاست استاندار و نایب رئیسی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و با حضور نمایندگان دستگاه‌های متولی روند جذب سرمایه گذاری در استان جهش مطلوبی گرفت.

منبع: ایرنا

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس