۱۳:۲۶:۴۰ - چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷
۴۵ هزار واحد مسکونی روستایی نیاز به مقاوم سازی دارد.
 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۵ هزار واحد مسکونی روستایی در این استان به دلیل فرسودگی نیاز به مقاوم سازی دارد و دولت برای مقاوم سازی تسهیلات ارزان قیمت در اختیار روستائیان قرار می دهد.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: […]

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۵ هزار واحد مسکونی روستایی در این استان به دلیل فرسودگی نیاز به مقاوم سازی دارد و دولت برای مقاوم سازی تسهیلات ارزان قیمت در اختیار روستائیان قرار می دهد. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۵ هزار واحد مسکونی روستایی در این استان به دلیل فرسودگی نیاز به مقاوم سازی دارد و دولت برای مقاوم سازی تسهیلات ارزان قیمت در اختیار روستائیان قرار می دهد.

حسین جنتی  افزود: ۸۵ هزار واحد مسکونی روستایی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که تاکنون ۴۰ هزار واحد آن مقاوم سازی شده است. 
وی بیان کرد: تاکنون ۳۲ هزار فقره تسهیلات بهسازی و ۶ هزار فقره وام بازسازی به متقاضیان روستایی در این استان پرداخت شده است.
جنتی تصریح کرد: در این زمینه بیش از ۳۸۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض پرداخت شده است.
وی تعداد وام های تعمیری پرداختی در استان را پنج هزارو ۵۰۰ فقره اعلام کرد و گفت: ۴۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به اقشار کم درآمد در این زمینه پرداخت شده است.
وی گفت: هم اکنون تعمیر بیش از ۲ هزار و ۷۱ واحد مسکونی شهری و ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکونی روستایی از سوی بنیاد مسکن در دست اجراست.


جنتی تصریح کرد: سه هزار و ۶۰۰ متقاضی امسال برای دریافت تسهیلات مقاوم سازی مسکن به بانک های عامل معرفی شده اند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت:۴۰ میلیارد ریال از سال گذشته تاکنون به اقشار کم درآمد این استان که نتوانستند منازل خود را تکمیل کنند پرداخت شده است.
وی بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ مشارکت مردم برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی و تلاش برای حل مشکل ضمانت‌های بانکی تاکید کرد.
کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و ۷۰۰ روستا دارد که در ۷۰۰ روستای آن بیش از ۲۰ خانوار و در یک هزار روستای آن نیز کمتر از ۲۰ خانوار سکونت دارند.
۴۴درصد از جمعیت ۷۲۰هزار نفری استان در مناطق روستایی زندگی می کنند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس