۱۱:۵۵:۱۷ - جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
۳۱۰میلیارد تومان پروژه راهسازی در شهرستان های بویراحمد و دنا در حال اجراست.
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه راه بالغ بر ۳۱۰میلیارد تومان پروژه در این دو شهرستان در حال اجراست که تاکنون ۷۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی […]

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه راه بالغ بر ۳۱۰میلیارد تومان پروژه در این دو شهرستان در حال اجراست که تاکنون ۷۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه راه بالغ بر ۳۱۰ میلیارد تومان پروژه در این دو شهرستان در حال اجراست که تاکنون ۷۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

غلام محمد زارعی در نشست هم اندیشی با مردم سی سخت با بیان اینکه خدمت‌گذاری برای مردم سرمایه ای ارزشمند است، افزود: در گذشته استان بخصوص شهرستانهای بویراحمد و دنا در زمینه شاخص های توسعه و توسعه یافتگی با فاصله از استان ما قبل در رده‌ آخر قرار داشت.

وی اظهارکرد: در دوره ای هفت سال ۷۰۰ میلیارد دلار (معادل ۹۳ سال) درآمد نفتی داشتیم و در تجربه ای دیگر با وجود تحریم های سخت، ناجوانمردانه و شکنانه و فروش نفت در حداقل بود، امروز و پس از ۷ سال استان کهگیلویه و بویراحمد از رده سی و یکم به رده بیستم ارتقاء پیدا کرده است.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شهرستان های بویراحمد و دنا در برخی بخش‌ها بالاترین شاخص را بدست آوردیم، خاطرنشان کرد: این دو شهرستان ۵۲ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد، ۵۲ درصد از اعتبارات اعتبارات ملی عمرانی استان سال ۹۸ مربوط به شهرستانهای بویراحمد و دناست.

زارعی تصریح کرد: سهم اعتبارات عمرانی شهرستان های بویراحمد و دنا از ۳۴ درصد به ۴۶ درصد افزایش یافته است. البته برای اینکه بتوانیم کمبودها و عقب ماندگی ها را رفع و جبران کنیم و پوشاندن خلاءها زمان نیاز داریم.

وی ادامه داد: در سال ۹۱ مجموع اعتبارات عمرانی استان ۲۰۰ میلیارد تومان نمی رسید اما هم اکنون تنها در زمینه راه بالغ بر ۳۱۰ میلیارد تومان پروژه در شهرستان های بویراحمد و دنا در حال اجراست که ۲۴۰ میلیارد تومان در حال اجراست و ۷۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ۸۰ روستاهای شهرستانهای بویراحمد و دنا از نعمت گاز برخوردارند در حالی که در گذشته ۲۳ درصد بوده است. در چند سال گذشته ۴۰کیلومتر عملیات احداث کانال آب کشاورزی در شهرستان دنا اجرا شده است.

زارعی بیان کرد: ۴۵۰هزار متر مربع عملیات بهسازی و آسفالت معابر روستاهای شهرستان بویراحمد اجرا شده است در حالی که تا قبل از این(از ابتدا تا حدود ۷ سال پیش) در مجموع ۱۰۰ هزار متر مربع انجام شده بود.

وی تاکید کرد: در شهرستانهای بویراحمد و دنا با پرداخت تسهیلات بانکی از سوی صندوق کارآفرینی امید برای بیش از ۵ هزار اشتغال پایدار ایجاد شده که حدود ۷۰۰ شغل در شهرستان دنا بوده است.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: سردخانه ۱۰۰۰تنی را در سال اینده در شهرستان دنا افتتاح و به بهره برداری می رسد. به هر میزان که سرمایه گذاران متقاضی سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف باشند خارج از نوبت بررسی و تسهیلات چهار درصد در اختیار آنها قرار می گیرد.

زارعی با بیان اینکه شهرستان دنا قطب کشاورزی است و در کنار رودخانه بشار قرار دارد، ادامه داد: بالغ بر سه میلیارد مترمکعب آب از استان به جنوب خارج می شود که بدون تخصیص سد تنگ سرخ، تنها ۲۰۰میلیون مترمکعب بصورت سنتی و معمول مردم استان استفاده می کردند که این میزان هم اکنون به بالغ بر ۶۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

وی تصریح کرد: ۷۶ میلیارد تومان طی سالهای اخیر در زمینه زیرساخت‌های کشاورزی شهرستان دنا هزینه شده است در حالی که قبل از این دوران کل اعتبارات ۹ میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان بود.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در چند سال گذشته بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان در زمینه آب شرب هزینه شده است و ۲۵۰ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی کار شده است.

زارعی در خصوص بیمارستان های سی سخت و پاتاوه اضافه کرد: بیمارستان سی سخت مجوز قرار گرفتن در بودجه گرفت و در بودجه سال ۹۸ بیمارستانهای سی سخت و پاتاوه دارای کد اعتباری هستند و برای هر کدام ۵ میلیارد تومان اختصاص یافت.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس