۸:۴۵:۰۳ - دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹
۳ هزار هکتار از مراتع و جنگل‌های دمچنار در آتش سوخت/ مدیرکل منابع طبیعی در تهران
۵ شبانه روز آتش بی رحمانه به جان جنگل‌ها و مراتع دمچنار بویراحمد افتاده بود ولی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد در خارج از استان و در مرکز ایران به ریش نابودی درختان بلوط پایتخت طبیعت می‌خندید.       سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   ۳ هزار هکتار از جنگل‌ها و […]

۵ شبانه روز آتش بی رحمانه به جان جنگل‌ها و مراتع دمچنار بویراحمد افتاده بود ولی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد در خارج از استان و در مرکز ایران به ریش نابودی درختان بلوط پایتخت طبیعت می‌خندید. 

کهگیلویه و بویراحمد| 3 هزار هکتار از مراتع و جنگل‌های «دمچنار» در آتش بی تدبیری سوخت

 

 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   ۳ هزار هکتار از جنگل‌ها و مراتع دمچنار از توابع شهرستان بویراحمد در آتش بی تدبیری و بی توجهی مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سوخت.

۵ شبانه روز مراتع و جنگل‌های منطقه دمچنار به عنوان یکی از بکرترین و خوش آب و هواترین مناطق کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوخت در حالی محل آتش سوزی سخت گذر نبوده و در واقع منابع طبیعی به عنوان دستگاه متولی اطفای حریق جنگل‌ها در این آزمون رفوزه شد.

وجود ۲۰ درصد جنگل‌های حوزه زاگرس در استان کهگیلویه و بویراحمد سرمایه بی بدیلی بوده که باید از آن‌ها با دل و جان محافظت کرد زیرا این سرمایه ملی امانتی بوده که باید از آن صیانت شده تا به آیندگان برسد.

جنگل‌های این استان در سال‌های اخیر حال و روز خوشی ندارند تا جایی که روزانه از گوشه و کنار این دیار خبری از آتش سوزی بر روی خروجی رسانه‌ها قرار می‌گیرد ولی برای مسئولان و متولیان امر صیانت از این میراث گران‌بها محلی از اعراب ندارد زیرا در غیر این صورت تدبیری می‌کردند.

۵ شبانه روز آتش بی رحمانه به جان جنگل‌ها و مراتع دمچنار بویراحمد افتاده بود ولی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد در خارج از استان و در مرکز ایران به ریش نابودی درختان بلوط پایتخت طبیعت می‌خندید.

 با بررسی‌های اولیه و استفاده از Google Earth مشخص می‌شود بیش از ۳ هزار هکتار از جنگل‌ها و مراتع دمچنار بویراحمد در آتش بی تدبیری و خوش خیالی مسئولان و متولیان امر سوخته است در حالی Google Earth منطقه مورد هدف را به صورت مسطح برآورد می‌کند و با توجه به وجوده دره‌های مختلف و سراشیبی زیاد بدون شک این میزان بیش از ۳ هزار هکتار اسست.

پیگیری‌ها برای انجام مصاحبه با حکمتیان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد و سرهنگ داور فرمانده یگان حفاظت این اداره کل بی نتیجه ماند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس