۱۷:۱۹:۲۸ - دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹
افزایش بیماران کرونایی گچساران به ۶۸۴ نفر/ ۱۹ نفر جانباخته
از زمان شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال گذشته تاکنون تعداد ۶۸۴ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد۳۱۳ نفر خانم و ۳۷۱نفر آقا بوده‌اند. از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۹ مورد فوتی به ثبت رسیده است     سیمای زاگرس به  نقل از فارس:  فرماندار گچساران گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون ۱۹ مورد فوتی به […]

از زمان شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال گذشته تاکنون تعداد ۶۸۴ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد۳۱۳ نفر خانم و ۳۷۱نفر آقا بوده‌اند. از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۹ مورد فوتی به ثبت رسیده است 

 

سیمای زاگرس به  نقل از فارس:  فرماندار گچساران گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون ۱۹ مورد فوتی به ثبت رسیده است که شمار زیادی از فوتی‌ها بیشتر افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

 سی و هشتمین جلسه  اضطراری ستاد مقابله با ویروس کرونا به ریاست فرماندار و با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و روسای ادرات در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد

 علی خوانپایه با بیان اینکه هم اکنون استان وارد پیک دوم کرونا شده  و شهرستان گچساران در موقعیت بحرانی قرار گرفته است، اظهار کرد: مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان بویراحمد نسبت به گچساران بیشتر است اما متاسفانه فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا گچساران بیشتر از شهرستان بویراحمد است.

فرماندار گچساران گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۹ مورد فوتی به ثبت رسیده است که شمار زیادی از فوتی‌ها  بیشتر افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

وی تصریح کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال گذشته تاکنون تعداد ۶۸۴ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۳۱۳ نفر خانم و ۳۷۱نفر آقا بوده‌اند.

خوانپایه با بیان اینکه برای بستری بیماران کرونایی در شهرستان مشکل فضا نداریم، گفت:  بخشی از مشکلات در بحث  کمبود پزشک است که متاسفانه در شهرستان تنها یک پزشک متخصص بیماری‌های عفونی است و این مشکل را با دانشگاه علم پزشکی در میان گذاشته‌ایم.

خوانپایه بیان کرد: اکنون ۲۹ بیمار مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان شهید رجایی بستری که از این تعداد  چهار بیمار  در بخش در آی. سی. یو. بستری هستند.

 وی با  تاکید به راه‌اندازی بیمارستان صحرایی گفت: هم اکنون بخش اعصاب و روان بیمارستان شهید رجایی برای بستری بیماران کرونایی، یک بخش در بیمارستان بی بی حکیمه با ۱۵ تخت و یک بخش در بیمارستان نفت برای بستری بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید به تشدید گشت‌های نظارتی بر صنوف گچساران گفت: هر جایی که مشاهده  می‌شود صنفی پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند  آن مکان را پلمب کنید.

خوانپایه  ادامه داد: مغازه دارانی که در هنگام بازرسی کرکره مغازه را پایین می کشند این مغازه‌ها را جریمه و  پلمب کنید.

فرماندار گچساران در ادامه افزود: متاسفانه مشاهده می‌شود در جایگاه های سوخت نکات بهداشتی رعایت نمی ‌شود و این موضوع موجب انتشار ویروس کرونا شده است چرا که جایگاه‌های سوخت یک مکان پرتردد و عمومی است.

وی ابراز کرد:  برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا مقرر شد که ناظران جایگاه سوخت خود اقدام به سوختگیری خودروها کنند که متاسفانه در این شهرستان انجام نمی‌گیرد.

خوانپایه با بیان اینکه برای سلامتی مردم تعارف و دلسوزی بی مورد با کسی نداریم ، افزود: با رعایت پروتکل های بهداشت، فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، استفاده از دستکش و ماسک می‌توان تاحدودی از شیوع این بیماری جلوگیری به عمل آورد.

وی ادامه داد: متاسفانه رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی  و از سرگیری زندگی عادی و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در مکان‌های عمومی موجب شد تا وضعیت این شهرستان  قرمز شود و  متاسفانه شاهد هستیم که روز به روز بر تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان افزوده می‌شود.

 خوانپایه ابراز کرد: اگر حساسیت بیشتر شود در جهت بهبود امورات است و  سلامت مردم از همه چیز مهمتر است.

 فرماندار گچساران  به تعطیلی تورهای گردشگری تاکید کرد و گفت: این تورها در موجب انتشار ویروس کرونا در بین گردشگران داخلی می‌شود. 

خوانپایه  در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به تصمیم ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا مدارس از ۱۵ شهریورماه بازگشایی می‌شود که در این زمینه می‌طلبد آموزش و پرورش تدابیری لازم را در جهت بازگشایی مدارس بیندیشد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس