۱۰:۱۱:۴۱ - جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹
ثبت ۹۳ درصد بیماران کرونایی استان در بویراحمد/۱۵ مورد طی دو روز
بر اساس اطلاعات آماری، ۹۳.۷ درصد از مبتلاین جدید به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد، طی دو روز گذشته مربوط به شهرستان بویراحمد بوده است.   سیمای زاگرس به نقل از مهر:  بر اساس اطلاعات آماری، ۹۳.۷ درصد از مبتلاین جدید به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد، طی دو روز گذشته مربوط به شهرستان بویراحمد […]

بر اساس اطلاعات آماری، ۹۳.۷ درصد از مبتلاین جدید به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد، طی دو روز گذشته مربوط به شهرستان بویراحمد بوده است.ثبت ۹۳ درصد بیماران کرونایی استان در بویراحمد/۱۵ مورد طی دو روز

 

سیمای زاگرس به نقل از مهر:  بر اساس اطلاعات آماری، ۹۳.۷ درصد از مبتلاین جدید به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد، طی دو روز گذشته مربوط به شهرستان بویراحمد بوده است.

آمارهای جدید ابتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد طی روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه، بیانگر ابتلای ۱۶ نفر از ۱۷ مبتلای جدید به کرونا در شهرستان بویراحمد است.

با یک بررسی می‌توان دریافت که الگوهای آماری یک زنگ خطر را در شهرستان بویراحمد نشان می‌دهند.

در همین راستا سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، با ارائه آمار مبتلایان این روز، گفت: از مجموع آزمایشات دریافتی از آزمایشگاه مولکولی یاسوج، هشت مورد جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.

پرویز یزدان‌پناه با بیان اینکه با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۶۰۷ نفر رسیده است، اظهار کرد: از مبتلایان جدید، دو بیمار مرد و شش بیمار زن در شهرستان بویراحمد شناسایی شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هر هشت مورد جدید ابتلاء به کرونا از یک خانواده بوده که با مورد مثبت در ارتباط بوده و به شکل سرپایی از آنها نمونه تهیه شده است.

یزدان پناه همچنین ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران، با ارائه آمار ۳۱ اردیبهشت ماه، گفت: از مجموع ۱۰۱ آزمایش دریافتی از آزمایشگاه مولکولی یاسوج، هشت مورد مثبت به کرونا شناسایی شد.

یزدان‌پناه با بیان اینکه یک بیمار مرد و شش بیمار زن در شهرستان بویراحمد و یک بیمار مرد در شهرستان کهگیلویه موارد جدید شناسایی شده‌اند، اظهار کرد: پنج نفر از این افراد با افراد و بیماران مثبت در تماس بودند.

یزدان‌پناه تصریح کرد: با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۶۱۵ نفر رسید.

وی همچنین بر رعایت موارد بهداشتی و پروتکل‌های پیش بینی شده در حوزه فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند تاکید کرد.

بر اساس این آمارها، این موضوع می‌تواند یک زنگ خطر برای پیک کرونا در شهرستان بویراحمد باشد، با توجه به اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و حضور نیافتن در اجتماعات می‌تواند از شیوع بیماری جلوگیری کند اما این امر کم کم رنگ می بازد و مراودات روزمره به حال عادی بازگشته و افراد در مکان‌های عمومی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی و یا رعایت پروتکل‌ها ندارند و در این میان ورود مسافران در تعطیلات پیش رو به استان می‌تواند به فاجعه منجر شود.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس