۲۲:۵۱:۳۴ - شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه آتش سوزی در ۲۴ ساعت گذشته در گچساران رخ داد 
 سه فقره آتش سوزی  در مراتع، مناطق جنگلی و مزارع گندم شهرستان گچساران در روز گذشته (جمعه) رخ داد. این آتش سوزی‌ها که ساعت ۱۵ روز جمعه رخ داد با تلاش ۶۰ نفر از امدادگران منابع طبیعی، آتش نشانی و نیروهای محلی پس از ۱۱ ساعت مهار شد.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  رئیس […]

 سه فقره آتش سوزی  در مراتع، مناطق جنگلی و مزارع گندم شهرستان گچساران در روز گذشته (جمعه) رخ داد. این آتش سوزی‌ها که ساعت ۱۵ روز جمعه رخ داد با تلاش ۶۰ نفر از امدادگران منابع طبیعی، آتش نشانی و نیروهای محلی پس از ۱۱ ساعت مهار شد.سه آتش سوزی در ۲۴ ساعت گذشته در گچساران رخ داد

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت:  سه فقره آتش سوزی  در مراتع، مناطق جنگلی  و مزارع گندم این شهرستان در روز گذشته (جمعه) رخ داد.

منصور عباسی افزود: این آتش سوزی‌ها در ارتفاعات دژسلیمان، پلاک انبارشاهی و بالای محدوده کوه کارکنان دولت این شهرستان رخ داد .

وی بیان کرد: این آتش سوزی‌ها که ساعت ۱۵ روز جمعه رخ داد با تلاش ۶۰ نفر از امدادگران منابع طبیعی، آتش نشانی و نیروهای محلی پس از ۱۱ ساعت مهار شد.

عباسی ابراز کرد: علت آتش سوزی  و وسعت آتش سوزی عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان هم اکنون در دست بررسی است.

وی استفاده نامناسب از منابع طبیعی را علت اصلی چنین حوادثی دانست و گفت: اداره منابع طبیعی با به کار گیری همه توان و ظرفیت خود با هرگونه تخلف در عرصه‌های ملی برخورد می‌کند.
عباسی از گردشگران خواست در صورت روشن کردن آتش در طبیعت از خاموش شدن آن هنگام ترک منطقه مطمئن شوند.
وی مسئولیت پذیری را لازمه صیانت از جنگل‌ها و مراتع دانست و از شهروندان خواست در صورت مشاهده آتش در طبیعت اقدام به خاموش کردن آن کنند و یا از طریق سامانه ۱۵۰۴ مسئولان منابع طبیعی را اطلاع دهند.

۳۵۰ هکتار از جنگل ها و مراتع مناطق مختلف این شهرستان تابستان گذشته طعمه حریق شد.
۹۰ درصد از اراضی شهرستان گچساران را عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد که از این میزان ۷۰ درصد مرتع و جنگل است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس