۲۰:۴۱:۲۹ - سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
وضعیت کروناویروس وخیم‌تر می شود
 سازمان جهانی بهداشت پیش‌بینی کرد که وضعیت جهانی در رابطه با کروناویروس وخیم‌تر خواهد شد. از اینرو نباید قرنطینه برداشته شود. باور کنید که اوضاع بدتری در انتظار ماست. بیایید با کمک یکدیگر مانع از بروز این تراژدی بشویم سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک: سازمان جهانی بهداشت وخامت جدی اوضاع مرتبط با «کووید -۱۹» […]

وضعیت در رابطه با کروناویروس وخیم‌تر می شود
سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک: سازمان جهانی بهداشت وخامت جدی اوضاع مرتبط با «کووید -۱۹» را پیش‌بینی کرد.

 سازمان جهانی بهداشت پیش‌بینی کرد که وضعیت جهانی در رابطه با کروناویروس وخیم‌تر خواهد شد. از اینرو نباید قرنطینه برداشته شود.

ریاست سازمان جهانی بهداشت در این خصوص گفت:«باور کنید که اوضاع بدتری در انتظار ماست. بیایید با کمک یکدیگر مانع از بروز این تراژدی بشویم».

ریاست سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان نمود که بشریت هنوز می تواند از بروز بحرانی جدی‌تر جلوگیری کند که این بیماری همه‌گیر ببار خواهد آورد. اما عدم اطلاعات کافی در باره این ویروس وضع را بدتر می‌کند.

شایان ذکر است که اقدامات قرنطینه‌ای در بعضی از کشورهای اروپایی، ایتالیا، اسپانیا، آلمان و اتریش ضعیف‌تر شده‌اند. تصمیم تضعیف تدریجی روند قرنطینه از سوی سازمان جهانی بهداشت مورد انتقاد قرار گرفته است.
آمار کرونا در جهان

تعداد مبتلایان به این ویروس در جهان، تا صبح ۲۱ ماه آوریل (سه‌شنبه) از مرز دو میلیون و ۴۸۰ هزار نفر عبور کرده و تعداد قربانیان این ویروس نیز از ۱۷۰ هزار نفر بیشتر شده است. در بین کشورهای جهان از نظر تعداد مبتلایان، آمریکا در رده اول و اسپانیا و ایتالیا در رده‌های دوم و سوم هستند و ایران که دیروز در رده نهم قرار گرفته بود، امروز بالاتر از چین، در رده هشتم این فهرست قرار دارد.

در آمریکا تعداد ۷۸۷هزار و ۳۰۰ نفر، اسپانیا با تعداد بیش از ۲۰۰ هزار  و ایتالیا با تعداد بیش از ۱۸۱ هزار نفر و فرانسه بیش از ۱۵۶ هزار نفر، آلمان ۱۴۷ هزار نفر و بریتانیا با نزدیک به ۱۲۶ هزار نفر در صدر فهرست کشورهای مبتلا به کروناویروس قرار دارند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس