۱۶:۵۴:۰۵ - پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
آمادگی روسیه برای کاهش ۱۴ درصد استخراج نفت
روسیه موافق است که استخراج نفت در چارچوب کشورهای اپک پلاس و سایر تولید کنندگان نفت ۱۴ درصد از سطح سه ماهه اول ۲۰۲۰ یعنی ۱.۶ میلیون بشکه در شبانه روز کاهش یابد.   سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  روسیه موافق است که استخراج نفت در چارچوب کشورهای اپک پلاس و سایر تولید کنندگان […]

 

سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  روسیه موافق است که استخراج نفت در چارچوب کشورهای اپک پلاس و سایر تولید کنندگان نفت ۱۴ درصد از سطح سه ماهه اول ۲۰۲۰ یعنی ۱.۶ میلیون بشکه در شبانه روز کاهش یابد.

 نماینده وزارت انرژی روسیه در این خصوص اطلاع داد. در این گام روسیه نیز حرکت خواهد کرد در صورتی که کاهش متناسب سهام سایر کشورها در تولید کل اتفاق بیافتد.

وی افزود : ما آماده ایم که تا ۱.۶ میلیون بشکه در شبانه روز کاهش دهیم و این حجم کاهش ممکن است به سطح سه ماه اول ۲۰۲۰ مرتبط است.

روسیه پیشتر در خصوص کاهش استخراج نفت توسط روسیه به میزان ۱۴ درصد سه ماهه اول ۲۰۲۰  (۱۱.۳ میلیون بشکه در شبانه روز) اطلاع داده بود. بر اساس اطلاعات آمریکا، مکزیک، نروژ، کانادا و سایر کشورها ممکن است با حجم کلی ۷۰ میلیون بشکه در شبانه روز به این معاهده وارد شوند.

اعضای اوپک پلاس و کشورهای استخراج کننده نفت باید ۹ آوریل به صورت ویدئو کنفرانس جلسه تشکیل دهند. ولادیمیر پوتین رئیس جمهورروسیه پیشتر بیان داشت که کاهش استخراج تنها با حضور سایر اعضا و از جمله آمریکا اتفاق می افتد.

Oil Deal Goes Down to Wire as Saudis, Russia Debate Key Details

OPEC and Russia Talk Oil Price Truce

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس