۲۱:۲۵:۱۲ - دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
تست کرونای کارگر کشتارگاه مرغ گچساران مثبت شد/ تعیین تکلیف کشتارگاه
یکی از کارگران کشتارگاه مرغ شهرستان پس از مشاهده علائم مربوط به بیماری کرونا ، اقدام به آزمایش ویروس کرونا کرد که پاسخ آزمایش این کارگر مثبت اعلام شده است.    سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: یکی از کارگران کشتارگاه مرغ شهرستان پس از مشاهده علائم مربوط به بیماری […]

یکی از کارگران کشتارگاه مرغ شهرستان پس از مشاهده علائم مربوط به بیماری کرونا ، اقدام به آزمایش ویروس کرونا کرد که پاسخ آزمایش این کارگر مثبت اعلام شده است.  

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: یکی از کارگران کشتارگاه مرغ شهرستان پس از مشاهده علائم مربوط به بیماری کرونا ، اقدام به آزمایش ویروس کرونا کرد که پاسخ آزمایش این کارگر مثبت اعلام شده است. 

سهراب صیدی افزود: کشتارگاه مرغ  شهرستان گچساران به دلیل تست مثبت یکی از کارگران به ویروس کرونا تا اطلاع بعدی تعطیل است.

وی ابراز کرد: هم اکنون تست ویروس کرونا از کارگران کشتارگاه این شهرستان انجام گرفته و منتظر پاسخ آزمایش این افراد هستیم.

صیدی  بیان کرد: بیش از یک هزارو ۴۰۰ کیلوگرم تولید روزانه کشتارگاه مرغ گچساران هم اکنون فریز شده و پس از دریافت نمونه کارگران این کشتارگاه برای این مقدار گوشت سفید از سوی متولیان امر تصمیم گیری خواهد شد.

وی ابراز کرد: هم اکنون کار ضدعفونی و گندزدایی این کشتارگاه در حال انجام است.

صیدی اظهار داشت: با هدف جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ،  تاکنون بیش از ۱۹۴ بار معابر شهری و خیابان‌های پرتردد شهر گچساران ضدعفونی شده است.

وی افزود: تاکنون با ۱۲۹ فروشنده و دوره گرد مواد غذایی این شهرستان برخورد قانونی شده است.

صیدی سرکشی از زندان، پایانه مسافربری، فرودگاه، بررسی وضعیت بهداشت محیط و ارائه گزارش، آموزش پاکبانان و دهیاری ها در خصوص استفاده از وسایل حفاظت فردی، نظارت بر وضعیت پسماند و فاضلاب مراکز  و اماکن از مهمتربن اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با ویروس کرونا در این شهرستان اعلام کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: هم اکنون  ۱۴ نفر در مرکز قرنطینه بیماران مشکوک به کرونا در مرکز درمانی کلینیک فجر این شهرستان هستند.

وی گفت: این مرکز با ظرفیت ۵۰ تخت مجهز به همه امکانات رفاهی برای قرنطینه بیماران مشکوک به کرونا راه اندازی شده است.

صیدی اظهار داشت: در راستای پیشگیری از ویروس کرونا محموله های پستی وارده به این شهرستان ضد عفونی و تحویل مشتریان داده خواهد شد.

وی گفت: غربالگری و کنترل وضعیت بهداشتی مسافران پروازهای وارده به گچساران، جلوگیری از خارج شدن ماسک و الکل از گچساران، جلوگیری از خودروهای شخصی روبروی ترمینال مسافر بری، نظارت بهداشتی بر محصولات تولیدی شیر و ماست روستاها، ضد عفونی تمامی معابر عمومی، پارک ها، فضای عمومی، سرویس های بهداشتی و تعطیلی شرکت های پیمانکاری دارای کارگران جمعی تا اطلاع بعدی از مهمترین اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با ویروس کرونا در این شهرستان بوده است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس