۱۸:۱۳:۲۵ - دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
قیمت نفت به زیر ۲۰ دلار سقوط کرد
قیمت نفت مارک WTI با افت ۸,۵۲ درصد به ۱۹,۹۸  دلار در ازای هر بشکه رسید. از سال ۲۰۰۲  تاکنون این شدیدترین افت قیمت نفت می باشد. قیمت ماه ژوئن نفت مارک برنت  نیز تا ۲۶,۶ دلار در ازای هر بشکه افت کرد.   سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  قیمت نفت مارک WTI با […]

 

سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  قیمت نفت مارک WTI با افت نزدیک به ۹ درصد به زیر ۲۰ دلار رسید.

قیمت‌نفت مارک WTI با افت ۸,۵۲ درصد به ۱۹,۹۸  دلار در ازای هر بشکه رسید. از سال ۲۰۰۲  تاکنون این شدیدترین افت قیمت می باشد. قیمت ماه ژوئن نفت مارک برنت  نیز تا ۲۶,۶ دلار در ازای هر بشکه افت کرد.

کشورهای اوپک پلاس از اوایل ماه مارس نتوانستند در باره تغییر مفاد موافقت‌نامه مربوط به کاهش استخراج نفت و یا تمدید آن به توافق برسند.

پیشتر روزنامه ژاپنی نوشت جنگ قیمت نفت، ضربه بزرگی بر کشورهای آفریقایی برای تولید نفت وارد کرده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از نزدیک موضوع نفت شیل آمریکا را زیر نظر دارد. بعید است که نفت آمریکا بتواند با عربستان سعودی رقابت کند”.

شایان ذکر است که نوسانات بازار از ششم مارس آغاز شد، زمانی که کشورهای اوپک پلاس نتوانستند به توافق جدیدی دست یابند. روسیه با شرکای خود در اوپک پلاس در مورد اقدامات مشترک برای تثبیت بازار نفت به دلیل تأثیر کرونا ویروس همه گیر موافق نبود.

US crude dips below $20 as lockdowns hit demand

Oil prices fall to 17-year low as Saudi Arabia-Russia standoff continues, coronavirus hits demand

US crude oil price falls below $20

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس