۱۷:۵۱:۲۱ - سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹
سامانه جدید بارشی وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود
بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی، عصر روز جمعه سامانه جدید بارشی وارد این استان می شود. فعالیت این سامانه بارشی به تناوب تا روز دوشنبه در سطح استان ادامه می یابد.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی، عصر روز جمعه […]

بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی، عصر روز جمعه سامانه جدید بارشی وارد این استان می شود. فعالیت این سامانه بارشی به تناوب تا روز دوشنبه در سطح استان ادامه می یابد.سامانه جدید بارشی وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی، عصر روز جمعه سامانه جدید بارشی وارد این استان می شود.

ولی بهره مند اظهار داشت: این سامانه بارشی عصر جمعه وارد این استان می شود و ناپایداری هایی در پی خواهد داشت.

وی افزود: فعالیت این سامانه بارشی به تناوب تا روز دوشنبه در سطح استان ادامه می یابد.

تصریح کرد: طی امروز نیز جو استان نسبتا پایدار به نظر می رسد اما طی روز های چهارشنبه و پنجشنبه با گذر امواج کم دامنه ضمن افزایش ابر، بارش پراکنده باران در برخی نقاط استان دور از انتظار نخواهد بود. 

بهره مند بیان کرد: سی سخت ۴.۶ و گچساران به ترتیب ۱۴.۸ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران کهگیلویه و بویراحمد را در سال زراعی ۹۷و ۹۸ از نظر میانگین بارندگی استان ها در رتبه دوم پربارش ترین ها اعلام کرده است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس