۲۰:۱۴:۱۶ - جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹
هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد درباره وضعیت جوی هشدار داد
هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد؛ این سامانه با بارندگی‌های فراگیر، کاهش دمای روزانه، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید در بعضی ساعات تگرگ و در نقاط مستعد و مرتفع با بارش برف همراه است.    سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با هشدار نسبت به ورود سامانه بارشی […]

هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد؛ این سامانه با بارندگی‌های فراگیر، کاهش دمای روزانه، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید در بعضی ساعات تگرگ و در نقاط مستعد و مرتفع با بارش برف همراه است. هشدار هواشناسی در مورد آبگرفتگی معابر در مازندران

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با هشدار نسبت به ورود سامانه بارشی به استان، گفت: برای کاهش خسارت‌های احتمالی، تمهیدات لازم از سوی مردم، سازمان‌های امدادی و مدیریت بحران بکار گرفته شود.

ولی بهره مند روز جمعه اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از شنبه تا دوشنبه صبح در کهگیلویه و بویراحمد است.

وی افزود: این سامانه با بارندگی‌های فراگیر، کاهش دمای روزانه، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید در بعضی ساعات تگرگ و در نقاط مستعد و مرتفع با بارش برف همراه است. 

بهره مند عنوان کرد: روز یکشنبه تشدید ناپایداری ها در کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: طی این مدت سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی و همچنین اختلال در تردد جاده‌ای به دلیل لغزندگی، مه آلود بودن و کاهش دید افقی دور از انتظار نخواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: احتمال آسیب به تاسیسات با توجه به رعد و برق و بارش تگرگ و وزش باد شدید وجود خواهد داشت.

بهره مند ابراز داشت: منطقه اثر این سامانه تمام استان خواهد بود و تا صبح روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

وی از مردم خواست از سفر های غیر ضرور بپرهیزند، به ارتفاعات صعود نکنند و در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها توقف نکنند.

کاهش محسوس دما با خروج سامانه از روز دوشنبه چهارم فروردین ماه و روز سه شنبه پنجم پیش بینی می شود.

احتمال خسارت به باغ ها و شکستگی درختان نیز وجود دارد که لازم است کشاورزان در این زمینه تمهیدات لازم را بیندیشند.

بهره مند بیان کرد: سی سخت ۲ و گچساران به ترتیب ۲۵.۷ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس