۱۳:۱۲:۳۹ - پنج شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸
پمپئو: آمریکا به چین و ایران کمک‌های بشردوستانه می‌کند
مایک پمپئو: واشنگتن با توجه به گسترش کرونا ویروس جدید، به مقامات ایران و چین در زمینه ارائه کمک های بشردوستانه به این کشورها و همچنین از طرف سایر کشورها و سازمان ملل کمک های زیادی ارائه می دهد.   سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  واشنگتن با توجه به گسترش کرونا ویروس جدید، به […]

 

سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  واشنگتن با توجه به گسترش کرونا ویروس جدید، به مقامات ایران و چین در زمینه ارائه کمک های بشردوستانه به این کشورها و همچنین از طرف سایر کشورها و سازمان ملل کمک های زیادی ارائه می دهد.

 در بیانیه روز چهارشنبه که توسط مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا قرائت شد آمده است: ما هم به کره شمالی و هم به ایرانیان کمکهای بشر دوستانه پیشنهاد کردیم و همچنین پیشنهاد کردیم که سازمان ملل متحد و سایر کشورها برای ارائه کمکهای بشردوستانه به این کشورها همکاری کنند.

ما این کار را ادامه می دهیم و این دقیقاً همان کاری است که باید در طول بحران انجام شود. مقامات ایران در رابطه با شیوع ویروس همه گیر کرونا اتهاماتی به سمت رهبری ایالات متحده زند.

موافقت آمریکا با تعلیق برخی از تحریم‌های ایران

Image result for The United States has offered to help Iran with its outbreak of the novel coronavirus, Secretary of State Mike Pompeo said Friday

مدیر سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در جریان رایزنی با آمریکا، واشنگتن با تعلیق برخی تحریم های ایران موافقت کرد.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در گفتگو با شبکه خبری المیادین اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت و تعداد فوتی‌ها نیز به بیش از ۸ هزار نفر رسیده است که سهم چین و اروپا از این ویروس در کل دنیا، ۸۰ درصد است.

وی در پاسخ به سوالی درباره نقش سازمان بهداشت جهانی در کاهش تبعات تحریم‌های آمریکا علیه ایران در شرایط بهداشتی کنونی و شیوع ویروس کرونا افزود: دیروز (سه شنبه) با وزیر خارجه آمریکا در این رابطه تماس گرفتم و در آن بر نیاز ایران به حمایت در مقابله با ویروس کرونا تاکید کردم.

وی تصریح کرد: آمریکا نیز با تعلیقبرخی از تحریم‌ها علیه ایران به خصوص در حوزه بانکی در شرایط فوق العاده و اضطراری موافقت کرد.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز از دیگر کشورهایی که از طریق انتقال تجهیزات پزشکی به ایران، به این کشور در مقابله با ویروس کرونا حمایت کردند، تقدیر و تشکر کرد.

در همین رابطه، «مایک رایان» عضو کمیته امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی به شبکه المیادین گفت که «این سازمان با همکاری خود با ایران به شکل دائم ادامه می‌دهد».

عضو کمیته امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد که نباید این بحران را که اکنون جهان درگیر آن شده است، به یک مساله سیاسی کرد.

رایان گفت که سازمان بهداشت جهانی به کار خود برای آزادسازی منابع و تامین نیازهای اضطراری و ضروری برای ایران و ایجاد ضمانت به شرکت‌ها برای همکاری در این زمینه بدون نگرانی از عواقب آن ادامه می‌دهد.

Pompeo: US has offered to help Iran fight coronavirus

While coronavirus ravages Iran, U.S. sanctions squeeze it

UK presses US to ease Iran sanctions to help fight coronavirus

Does pandemic offer US and Iran chance for partial reset

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس