۱۸:۰۶:۲۷ - چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸
ترامپ: کروناویروس از چین آمده و “ویروس چینی” عبارت بسیار دقیقی است!
این اطلاعات غلط بود و به جای بحث کردن، با خود گفتم باید این ویروس را با نام جایی که از آن آمده بخوانم. این ویروس از چین آمده پس فکر می‌کنم این عبارت بسیار دقیق است.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا: ترامپ معتقد است استفاده از عبارت “ویروس چینی” لکه ننگی برای […]

این اطلاعات غلط بود و به جای بحث کردن، با خود گفتم باید این ویروس را با نام جایی که از آن آمده بخوانم. این ویروس از چین آمده پس فکر می‌کنم این عبارت بسیار دقیق است.President Donald Trump has been criticised for calling the coronavirus the 'Chinese virus' [Evan Vucci/The Associated Press]

 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا: ترامپ معتقد است استفاده از عبارت “ویروس چینی” لکه ننگی برای چین ایجاد نمی‌کند.

خبرنگاری در جریان نشست خبری در زمینه شیوع کرونا از دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا درباره انتقاداتی که درباره استفاده از عبارت “ویروس چینی” برای توصیف کروناویروس دریافت کرده، سوال کرد.
ترامپ در پاسخ به این سوال گفت: چین اطلاعاتی را منتشر می‌کند که نادرست است و می گوید که ارتش ما این ویروس را در آن جا گسترش داده است.
وی افزود: این اطلاعات غلط بود و به جای بحث کردن، با خود گفتم باید این ویروس را با نام جایی که از آن آمده بخوانم. این ویروس از چین آمده پس فکر می‌کنم این عبارت بسیار دقیق است.
ترامپ در پاسخ به سوال یک خبرنگار دیگر درباره احتمال همراه بودن این عبارت با ننگی برای چین گفت: نه، فکر نمی‌کنم. به نظر من اینکه بگویند ارتش ما این ویروس را به آن‌ها داده ایجاد لکه ننگ می‌کند.

وزارت خارجه چین پیش از این از سخنان ترامپ ابراز ناخرسندی کرده بود.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار کرد، این اظهار نظر ترامپ وجهه چین را از بین می‌برد و ما بسیار از این موضوع خشمگین هستیم و به شدت آن را رد می‌کنیم. 

این دیپلمات چینی تاکید کرد: آمریکا باید به امور خود بپردازد.

از زمان شیوع این ویروس دو کشور در مورد شیوع آن همدیگر را متهم می‌کنند و مقصر می‌خوانند.

رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه در پیامی توییتری کروناویروس را “ویروس چینی” نامید و وعده داد تا از صنایع آمریکایی حفاظت کند.

سازمان بهداشت جهانی از مردم خواسته کروناویروس را با نام “ویروس ووهان” نخوانند و آن را “خطرناک‌تر از خودِ این ویروس” دانسته است.

 

Outrage as Trump calls coronavirus ‘Chinese Virus

Trump and Beijing agree on the coronavirus crisis: It’s someone else’s fault

US President Donald Trump has been criticised for repeatedly referring to the coronavirus as the “Chinese Virus”, with critics saying he is “fueling bigotry” and putting Asian-American communities at risk

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس