۱۲:۲۱:۰۰ - سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸
پیش بینی افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا تا ۱۵ فروردین در کهگیلویه و بویراحمد
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پیش بینی افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا اواسط فروردین ماه خبر داد.   سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پیش بینی افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا اواسط فروردین ماه خبر داد. سرپرست دانشگاه […]

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پیش بینی افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا اواسط فروردین ماه خبر داد. 

سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پیش بینی افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا اواسط فروردین ماه خبر داد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان در برنامه زنده استودیو سلامت شبکه استانی دنا گفت: از مجموع ۳۲۱ نمونه ارسال شده به آزمایشگاه های تهران و شیراز ۳۲ نمونه مثبت قطعی به کرونا اعلام شد.
دکتر یزدانپناه افزود: از این تعداد 
۹ بیمار در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بستری، ۱۵ بیمار در خانه ایزوله و تحت درمان هستند و ۸ نفر نیز بهبود یافته و نیازی به دریافت دارو ندارند.
پرویز یزدان پناه در خصوص انتشار شایعات مبنی بر فوت و یا وخیم بودن حال بیماران در فضای مجازی هم گفت: خوشبختانه تاکنون در استان فوتی براثر این بیماری نداشته ایم.
وی اضافه کرد: امید است با وجود امکانات، خدمات ارائه شده توسط کادر درمانی و همکاری مردم استان به مرحله بحران کرونا ویروس در استان نرسیم اما تضمینی در این زمینه وجود ندارد.
یزدانپناه گفت: در صورت رعایت نکردن اصول ایمنی طی ۲۰ روز آینده روزهای پر خطری برای استان کهگیلویه و بویراحمد رقم خواهد خورد پس لازم است مردم در خانه بمانند و اصول بهداشتی و ایمنی را رعایت کنند.
دکتر یزدانپناه با بیان اینکه هم اکنون کهگیلویه و بویراحمد جزء پاک ترین استان‌ها در کشور است ادامه داد: این امر به دلیل همکاری مردم بوده و امیدواریم این همکاری تداوم داشته باشد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه ۱۲ مرکز غربالگری در مبادی ورودی شهرهای استان در حال ارائه خدمت و تب سنجی مسافران هستند، گفت: این بیماری به گونه ای است که ممکن است فرد بدون هیچ علامتی ناقل باشد.
وی افزود: با توجه به شیوع بیماری، تعطیلات نوروزی پیش رو و پاکی استان، برخی افراد از سایر استان‌ها به استان ما سفر کنند که باید همه ما در این زمینه هوشیار باشیم.
یزذانپناه با بیان اینکه قرنطینه کردن استان قانون و دستورات ویژه‌ای دارد، افزود: تا زمانی که شورای امنیت ملی اعلام به قرنطینه کردن و ممنوعیت عبور و مرور نکند نمی توانیم از ورود مسافر به این استان جلوگیری کنیم.
آقای یزدانپناه از مردم خواست با رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه از شیوع بیش از پیش بیماری پیشگیری کنند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: مرحله خطر بیماری زمانی است که آمار، حالت افزایشی و صعودی پیدا کند و به بیشترین تعداد خود برسد.
وی از پیش بینی افزایش آمار مبتلایان در استان تا 
۱۵ فروردین ماه خبر داد و گفت: متاسفانه با دستورات و بخشنامه ها ما قادر به جلوگیری از حضور مردم در تجمعات نمی شویم و لازم است خود مردم با ما همکاری کنند.
وی با بیان اینکه ویروس این بیمار مانند بمب ساعتی است و ۲ تا ۱۵ روز می تواند در بدن فرد ناقل و بدون علامت باشد افزود: همین مدت نهفتگی، بیمار می‌تواند در یک روز هر ۱۴ نفر را بیمار کند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن تقدیر از جامعه پزشکی، پرستاران، پیراپزشکان و نیروهای خدمات، جهادگران و نهادهای خیریه گفت: تمامی مطب‌های خصوصی و کلینیک های درمانی دانشگاه دایر هستند و بیش از پیش بر این مراکز نظارت خواهیم کرد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس