۱۲:۱۹:۲۵ - جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
هفته آینده زمان اوج شیوع کرونا
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هفته آینده در انتظار اوج شیوع ویروس کووید-۱۹ هستیم، از مردم خواست حتما توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.   سیمای زاگرس به نقل از صداو سیما:  وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هفته آینده در انتظار اوج شیوع ویروس کرونا هستیم، از مردم خواست حتما توصیه‌های بهداشتی را جدی […]

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هفته آینده در انتظار اوج شیوع ویروس کووید-۱۹ هستیم، از مردم خواست حتما توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند. 

سیمای زاگرس به نقل از صداو سیما:  وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هفته آینده در انتظار اوج شیوع ویروس کرونا هستیم، از مردم خواست حتما توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

دکتر سعید نمکی ”رئیس ستاد ملی مدیریت و پیشگیری بیماری کرونا“در مصاحبه با خبرنگاران در محل ستاد ملی مدیریت و پیگیری از بیماری کرونا، ضمن تشکر از پیام دیروز رهبر معظم انقلاب، افزود: اگرچه در سراسر کشور تجهیزات بیمارستانی را آماده کرده ایم؛ اما واقعیت این است که هفته نسبتا سختی پیش رو داریم.
وی خاطرنشان کرد: همکاران شرایط این بیماری را در کشور‌های دیگر بررسی کرده اند و روند را به گونه‌ای می‌بینیم که اوج اصلی این بیماری در هفته آینده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: این به معنی باختن خود و وحشت مردم نیست، مطمئنا با هوشمندی مردم، خبررسانی دستگاه‌ها و کمک رسانه‌ها به علاوه اشراف مدیران، ”اوج بیماری“ را هم کنترل می‌کنیم؛ اما مردم باید از روند اوج بیماری آگاه باشند، به همین دلیل از مردم می‌خواهیم که بیشتر رعایت کنند و در کاهش آلودگی کمک کنند.

اعتقادی به قرنطینه نداریم
آقای نمکی درباره مقررات رفت و آمد، گفت: قرار شد که در تردد‌ها سختگیری کنیم، ما باز هم به قرنطینه شهر‌ها اعتقاد نداریم و این روش را علمی نمی‌دانیم. در صددیم کنترل خود را بر رفت و آمد عزیزانی که به مسافرت می‌روند، تشدید کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: از مردم خواهش می‌کنم مسافرت خود را به حداقل برسانند، اگر موردی مشکوک را در ورودی یا خروجی شهر‌ها ببینیم، قطعا آن‌ها را به قرنطینه‌ای می‌بریم که باید ۱۴ روز حضور داشته باشند و روند درمانی را اجرا کنیم.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس