۱:۱۳:۳۴ - یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸
مردم یاسوج صاحب تله‌کابین می‌شوند.
 سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح پروژه تله‌کابین یاسوج در تابستان سال ۹۹ خبر داد. سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح پروژه تله‌کابین یاسوج در تابستان سال ۹۹ خبر داد. مجید صفائی ظهر امروز در […]

 سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح پروژه تله‌کابین یاسوج در تابستان سال ۹۹ خبر داد.Image result for تله کابین

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح پروژه تله‌کابین یاسوج در تابستان سال ۹۹ خبر داد.

مجید صفائی ظهر امروز در جمع خبرنگاران از افتتاح پروژه تله‌کابین یاسوج در تابستان سال ۹۹ خبر داد و اظهار داشت: این پروژه در منطقه گردشگری آبشار یاسوج اجرا می‌شود.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد احداث تله‌کابین را از ضرورت‌های اصلی توسعه گردشگری شهر یاسوج عنوان کرد و افزود: این پروژه از تپه جنوبی آبشار یاسوج به سمت شمال آبشار اجرا می‌شود.

صفائی گفت: مهم‌ترین مشکل سرمایه‌گذار پروژه تله‌کابین یاسوج، بلوکه شدن تسهیلات موردنیاز این پروژه در بانک بود که با پیگیری‌های انجام شده این تسهیلات آزاد شد و در صورتی که مشکل دیگری پیش نیاید مردم یاسوج به زودی صاحب تله‌کابین می‌شوند.

وی به اهمیت تله‌کابین در توسعه گردشگری اشاره داشت و عنوان کرد: تله‌کابین از مهم‌ترین ابزارهای صنعت توریسم است که به عنوان یکی از حلقه‌های مغفول توسعه کهگیلویه و بویراحمد در زمینه گردشگری مورد توجه و پیگیری قرار گرفت.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه و بویراحمد استانی چهار فصل و دارای طبیعتی بکر است که ۲۸۳ جاذبه گردشگری منحصر به فرد و دو هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی را در خود جای داده است.

صفائی بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری زیادی که در این استان وجود دارد و با توجه به اینکه سالیانه گردشگران بسیاری به‌ویژه در بهار و تابستان از این استان بازدید می‌کنند، ایجاد زیرساخت‌ها در این حوزه در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس