۳:۱۴:۱۳ - پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸
 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان شهر گچساران شایعه است.
شایعه وجود بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بعثت نفت گچساران از سوی رییس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد تکذیب شد.     سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:  شایعه وجود بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بعثت نفت گچساران از سوی رییس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد تکذیب شد.  رییس مرکز بهداشت […]

شایعه وجود بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بعثت نفت گچساران از سوی رییس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد تکذیب شد.اقلیم زاگرس-بیماری کرونا گچساران

 

 

سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:  شایعه وجود بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بعثت نفت گچساران از سوی رییس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد تکذیب شد.

 رییس مرکز بهداشت استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: وجود بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان شهر گچساران شایعه بوده و با مسببان این شایعه از سوی مراجع قضایی برخورد می‌شود.
دکتر بانشی افزود: هموطنان اخبار پیرامون ویروس کرونا را از وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رسانه‌های رسمی پیگیری کنند.
وی ادامه داد: نه تنها در این استان بلکه در کل کشور نیز موردی از این بیماری گزارش نشده است.
رییس مرکز بهداشت استان اضافه کرد: در چندین مورد هم استانی هایی که پیش از انتشار ویروس کرونا به کشور چین سفر کرده بودند نیز تحت مراقبت قرار گرفتند و پس از ۲۵ روز قرنطینه و مراقبت‌های ویژه همه این افراد سالم مرخص شدند.
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران هم در خصوص شایعه بستری فردی مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بعثت صنعت نفت گچساران گفت: شب گذشته خانم ۶۰ ساله ای با سابقه بیماری آسم خفیف به بخش اورژانس مراجعه که توسط پزشک اورژانس ویزیت، آزمایشات مربوطه انجام و با تشخیص به آنفولانزای خفیف بستری شد.
دکتر محمدی با بیان اینکه در حال حاضر حال عمومی این بیمار خوب و تحت درمان است افزود: پزشکان پس از انجام آزمایش، سلامت این بیمار را تایید کردند.
وی در خصوص تصویر منتشره از اتاق استریلیزاسیون بیمارستان بعثت نفت گچساران هم گفت: بعد از خروج بیمار عفونی از اتاق، آن اتاق با اشعه یو وی (UV) به مدت ۳۰تا ۴۵ دقیقه استریلیزاسیون (ضدعفونی) می‌شود.
آقای محمدی به بیماران توصیه کرد: از روبوسی کردن با افراد دارای علائم تنفسی مثل سرفه، عطسه خودداری کرده و دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال یا قسمت بالای آستین بپوشانند.
وی بیان کرد: همه مردم به صورت مداوم باید دست‌ها را با آب و صابون بشویند و در صورت در دسترس نبودن آب از ژل‌های ضدعفونی کننده با پایه الکل که نیاز به شست و شو با آب ندارند، برای شستن دست استفاده کنند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس