۱۱:۵۸:۲۳ - چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
بانک توسعه تعاون کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداخت کرد.
 بانک توسعه تعاون کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری افزون بر ۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر شعب بانک توسعه تعاون کهکیلویه و بویراحمد گفت: این بانک از ابتدای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری افزون بر ۳۷۰ میلیارد ریال […]

 بانک توسعه تعاون کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری افزون بر ۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده است.بانک توسعه تعاون کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداخت کرد

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر شعب بانک توسعه تعاون کهکیلویه و بویراحمد گفت: این بانک از ابتدای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری افزون بر ۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده است.

 سید مهدی میراب باشی روز چهارشنبه داشت: این میزان تسهیلات به ۵۰۰ طرح اشتغال زایی روستایی و عشایری در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.

وی افزود: این پرداختی ها در کهگیلویه و بویراحمد توسط بانک توسعه تعاون، زمینه اشتغال یک هزار و ۴۵۰ نفر را فراهم کرده است.

 مدیر شعب بانک توسعه تعاون کهکیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مجموع سهم بانک توسعه تعاون استان از تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری ۵۵۷ میلیارد ریال است.

میراب باشی بیان کرد: افزون بر ۹۰ درصد تسهیلات اشتغال زایی روستایی بدون هیچ گونه انحرافی به متقاضیان پرداخت شده و منجر به اشتغال زایی شده است.

وی ابراز داشت: امسال همچنین سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی ۲۱ میلیارد ریال بوده که تاکنون ۵ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون کهکیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این بانک تنها ۶ شعبه با ۵۸ نفر پرسنل در استان دارد.

بانک توسعه تعاون به عنوان بانک تخصصی بخش تعاون ضمن ارائه تسهیلات به تعاونگران، شرکت های تعاونی و اتحادیه شرکت های تعاونی عهده دار انجام ماموریت های مهمی در حوزه اشتغال زایی بوده و در طرح های ملی و توسعه ای دولت حضور فعالی داشته است.

در فاز نخست طرح اشتغال روستایی یک هزار و ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری به استان اختصاص داده شد.

 در فاز دوم طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری سه هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شد.

نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد ۱۷.۷ درصد در سال ۱۳۹۵ بوده که در سال ۱۳۹۶ با ۴.۴ درصد کاهش به ۱۳.۳ درصد رسید.

کهگیلویه و بویراحمد ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۶ درصد آنان در روستاها زندگی می‌کنند

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس