۱۲:۳۴:۳۰ - شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
۵۰ درصد اعتبارات عمرانی کهگیلویه و بویراحمد جذب شد.
معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد: ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار امسال به طرح این استان اختصاص یافت که از این میزان تاکنون ۵۰ درصد جذب شده است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار امسال به […]

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد: ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار امسال به طرح این استان اختصاص یافت که از این میزان تاکنون ۵۰ درصد جذب شده است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار امسال به طرح این استان اختصاص یافت که از این میزان تاکنون ۵۰ درصد جذب شده است.

عزیز فیلی  افزود: این میزان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی برای اجرای طرح های عمرانی این استان در سال مالی ۹۹-۹۸ اختصاص یافت.

وی بیان کرد: هم اکنون بیش از یک هزار و ۴۳۵ طرح عمرانی در این استان با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد در دست اجراست.

فیلی ادامه داد: احداث جاده پاتاوه – دهدشت، یاسوج – سمیرم، یاسوج – شیراز، تامین آب چهار شهر کهگیلویه از جمله لیکک، چرام، سوق و دهدشت از سد کوثر گچساران و همچنین تامین آب شرب پایدار گچساران و لیکک، احداث جاده چهار خطه بهبهان – گچساران از مهمترین زیرساخت‌های در دست اجرای کهگیلویه و بویراحمد است.

وی  ابراز کرد: بهره برداری از این طرح های در توسعه همه جانبه این استان نقش مهمی دارد.

فیلی تصریح کرد: یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال به شهرداری‌ها این استان از محل مالیات بر ارزش افزوده  امسال پرداخت شد.

 کهگیلویه و بویراحمد با یک درصد جمعیت و مساحت در جنوب شرقی کشور واقع شده که بیش از ۲۵ درصد از منابع نفت و گاز، ۱۰ درصد منابع آبی و هشت درصد از جنگل های کشو را در خود جای داده است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس