۰:۴۹:۴۴ - شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
بیش از ۵۶ درصد مردم ایران دچار کم‌ تحرکی هستند!
سبک زندگی ما ایرانی‌ها به دلیل کم‌ تحرکی دچار مشکل شده است، همین امر باعث شده است تا بیش از ۵۶ درصد از مردم ایران دچار کم‌تحرکی شوند.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   مدیرکل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر بیش از ۵۶ درصد از مردم ایران، دچار […]

سبک زندگی ما ایرانی‌ها به دلیل کم‌ تحرکی دچار مشکل شده است، همین امر باعث شده است تا بیش از ۵۶ درصد از مردم ایران دچار کم‌تحرکی شوند.کم تحرکی

 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   مدیرکل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر بیش از ۵۶ درصد از مردم ایران، دچار کم‌ تحرکی هستند.

افشین ملایی ظهر امروز در مراسم اعزام کاروان تجهیز ۴۰ خانه ورزش روستایی استان که در محل مجموعه ورزشی انقلاب زنجان برگزار شد، با بیان اینکه سبک زندگی ما ایرانی‌ها به دلیل کم‌ تحرکی دچار مشکل شده است، افزود: همین امر باعث شده است تا بیش از ۵۶ درصد از مردم ایران دچار کم‌تحرکی شوند.

وی با یادآوری اینکه تداوم این کم‌ تحرکی‌ها باعث شده است که وضعیت روستاها و جوامع شهری به لحاظ این دغدغه به هم نزدیک شود، تصریح کرد: این در حالی است که سابق بر این، افراد در مناطق روستایی چابک‌تر بودند و فعالیت بدنی بیشتری داشتند ولی به دلیل تغییر در سبک زندگی، این تحرک در مناطق روستایی نیز کمتر شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان در یک اقدام هوشمندانه تلاش می‌کند که خانه‌هایی را در قالب خانه‌های ورزش روستایی در کشور ایجاد کند، ادامه داد: یکی از کانون‌های جمعیتی ما، جمعیت دانش‌آموزی با ۱۴.۵ میلیون نفر است که خانواده‌های این جمعیت نیز بالغ بر ۲۴ میلیون نفر هستند که آمار جمعیتی قابل توجهی را تشکیل داده‌اند.

ملایی یادآور شد: وزارت ورزش و جوانان با هدف کاهش کم‌ تحرکی مردم سعی دارد با هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف، همین اقدامی را که در استان زنجان امروز شاهد تحقق آن هستیم را در سایر استان‌ها نیز به اجرا بگذارد؛ چراکه این هم‌افزایی باعث شده است دیوارهای نامرئی ادارات برداشته شده و دانش‌آموز را به عنوان یک مخاطب ملی ببینند و همه امکانات را در اختیار مردم قرار دهند.

مدیرکل دفتر روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم با بیان اینکه امروز شاهد تحقق یک کار جهادی برای خدمت به مردم هستیم، اظهار کرد: این اقدام جهادی باعث شده است تا امکانات ورزشی در اختیار جامعه روستایی قرار گیرد و ما نیز این آمادگی را داریم که از این نوع اقدامات حمایت بیشتری به عمل آوریم.

رضا حجتی با بیان اینکه روستاهایی که از حداقل امکانات محروم هستند، باید از این تجهیزات برخوردار شوند، افزود: مهم‌تر از همه این مسائل، آن است که ما ایرانی‌ها تصمیم بگیریم ورزش کنیم، به همین خاطر درخواست ما از مردم این است که حداقل هر هفته، سه وقت ۴۵ دقیقه‌ای را به امر ورزش اختصاص دهند تا دچار بیماری‌های مختلف نشده و مجبور نباشند هزینه‌های هنگفت درمان را بپردازیم و این امر در سایه ورزش مستمر محقق خواهد شد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس