۹:۱۰:۴۳ - پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸
کهگیلویه‌ و بویراحمد از تولید ناخالص داخلی سهمی ندارد!
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم این استان از تولید ناخالص داخلی بدون نفت ناچیز است. سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم این استان از تولید ناخالص داخلی بدون نفت ناچیز است. جبار کیانی‌پور در نشست شورای برنامه […]

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم این استان از تولید ناخالص داخلی بدون نفت ناچیز است.کهگیلویه‌وبویراحمد از تولید ناخالص داخلی سهمی ندارد

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم این استان از تولید ناخالص داخلی بدون نفت ناچیز است.

جبار کیانی‌پور در نشست شورای برنامه ریزی، توسعه و اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: امروز عدالت و توسعه متوازن در کشور یک اولویت باید باشد.

وی با بیان اینکه اینکه استانی همچون کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ظرفیت‌های کم نظیر در بخش‌های مختلف تاکنون نتوانسته نقش خاصی در توسعه و آبادانی کشور ایفا کند جای سوال است، عنوان کرد: ارتقای شاخص‌های اقتصادی و توسعه متوازن در دستور کار دولت قرار گیرد.

کیانی‌پور ابراز کرد: نظام بودجه و برنامه ریزی باید بر اساس ظرفیت و پتانسیل این استان باشد و البته با وجود تلاش‌های صادقانه دولت هنوز این دیار از واژه محرومیت و نداری رنج می‌برد که انتظار می‌رود متولیان و برنامه ریزان توسعه در این زمینه تدبیری کنند.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این استان به دلیل عقب‌ماندگی و محرومیت تاریخی در شرایط فعلی توان رقابت ندارد که انتظار می‌رود سرمایه گذاران به صورت جدی حمایت شوند.

کیانی‌پور خواستار حمایت ویژه از سرمایه گذاری در دو حوزه صنعت و کشاوری در بودجه شد و افزود: یکی از کمک‌های ویژه دولت به این استان می‌تواند تاسیس مناطق آزاد تجاری باشد.

وی با تاکید بر اینکه این استان ظرفیت به مراتب بهتر و بیشتر از اسکاندیناوی و سوئیس دارد، خاطرنشان کرد: مسئولان و متولیان امر در استفاده این استان از ظرفیت‌های قانون بودجه شامل تبصره ۱۸ و ۱۹ و همچنین بند «و» تبصره ۵ نگاه ویژه داشته باشند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس