۱۸:۰۷:۴۴ - چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸
حکایت بیمارستانی که در کهگیلویه و بویراحمد نیمه تمام افتتاح شد‌.
بیمارستانی که هفتم دی‌ماه سال ۹۷ با حضور قاضی‌زاده هاشمی وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد، موجی از خوشحالی مردم را به همراه داشت هر چند این خوشی زیاد طول نکشید و در کمتر یک ماه مشخص شد این مرکز بزرگ درمانی ناتمام و با هدف تبلیغاتی_ سیاسی افتتاح شده است. سیمای […]

بیمارستانی که هفتم دی‌ماه سال ۹۷ با حضور قاضی‌زاده هاشمی وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد، موجی از خوشحالی مردم را به همراه داشت هر چند این خوشی زیاد طول نکشید و در کمتر یک ماه مشخص شد این مرکز بزرگ درمانی ناتمام و با هدف تبلیغاتی_ سیاسی افتتاح شده است.حکایت تسنیم از بیمارستانی که در کهگیلویه و بویراحمد نیمه تمام افتتاح شد‌

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  بیمارستان ۲۹۶ تخت‌خوابی یاسوج سال گذشته با حضور وزیر وقت بهداشت افتتاح شد که بعد از ۱۳ ماه هنوز دردسرهای این پروژه ناتمام «تمام » نشده است.

 هفتم دی‌ماه سال ۹۷ با حضور قاضی‌زاده هاشمی وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد که موجی از خوشحالی مردم را به همراه داشت هر چند این خوشی زیاد طول نکشید و در کمتر یک ماه مشخص شد این مرکز بزرگ درمانی ناتمام و با هدف تبلیغاتی_ سیاسی افتتاح شده است.

طبق قانون بعد از انجام مقدمات اولیه از جمله مطالعه و اخذ مجوز، ردیفی برای اجرای پروژه مشخص و در بودجه لحاظ می‌شود که هرساله در بودجه تقدیمی دولت به مجلس برای پروژه‌های ملی اعتباری لحاظ می‌شود.

پروژه‌های عمرانی تا مادامی که افتتاح نشده باشند در برنامه ریزی مسئولان و متولیان امر بودجه دیده می‌شوند ولی به محض افتتاح ردیف مشخص شده حذف می‌شود، اما این موضوع برای مسئولان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۷ با افتتاح زودهنگام بیمارستان ۲۹۶ تخت‌خوابی شهید جلیل یاسوج محلی از اعراب نداشت.

بیش از ۱۳ ماه از افتتاح این پروژه می‌گذرد ولی هنوز مشکلات ناتمام این مرکز درمانی تمام نشده و بار مالی زیادی را برای دانشگاه علوم پزشکی بدهکار کهگیلویه و بویراحمد با تراز مالی منفی ۱۰۶ میلیارد تومان به یادگار گذاشته است.

بیمارستان شهید جلیل به صورت ناقص افتتاح و کد اعتباری این پروژه شد و به دلیل همین بی توجهی مسئولان، تاکنون میلیاردها تومان از محل درآمد این دانشگاه در ماه‌های اخیر برای راه اندازی و خرید تجهیزات هزینه شده است و در مراکز دیگر ماه‌ها مطالبات پزشکان، پرستاران و کارکنان پرداخت نشده است.

راه اندازی بخش‌های مختلف بیمارستان شهید جلیل

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در ماه‌های اخیر بدون هیاهوی تبلیغاتی برخی از بخش‌های بیمارستان شهید جلیل راه اندازی شده است، گفت: تجهیزات مورد نیاز مرکز درمان ناباروری این بیمارستان خریداری و بزدوی راه اندازی می‌شود.

غلام‌عباس سبز با اشاره به راه اندازی دو بخش آی‌سی‌یو و سی‌سی‌یو بیمارستان شهید جلیل  اظهار داشت: تاکنون بیش از ۴۵ میلیارد تومان برای تجهیزات این مرکز بزرگ درمانی هزینه شده است.

وی از راه اندازی بخش دیالیز خبر داد و افزود: سی تی اسکن این بیمارستان خریداری و بعد از انجام و رعایت مسائل فنی و مهندسی در کمترین زمان ممکن راه اندازی و به بیماران خدمات لازم را ارائه می‌دهد.

سبز با بیان اینکه راه اندازی ام‌. آر.آی تا دو هفته آینده نیز در دستور کار است، خاطرنشان کرد: بدون هیاهو دنبال رضایت بیماران هستیم و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس