۱۶:۰۷:۵۱ - چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸
استخراج کننده بیت کوین در گچساران دستگیر شد/ کشف ۵۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال 
مأموران پلیس آگاهی گچساران با اقدامات اطلاعاتی فردی را که در شهرک صنعتی این شهرستان  اقدام به استخراج ارز دیجیتال می کرد، شناسایی کردند.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا: فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۳ دستگاه ماینر (دستگاه استخراج ارز دیجیتال و بیت کوین) به همراه متعلقات به ارزش تقریبی ۲‌ میلیارد […]

مأموران پلیس آگاهی گچساران با اقدامات اطلاعاتی فردی را که در شهرک صنعتی این شهرستان  اقدام به استخراج ارز دیجیتال می کرد، شناسایی کردند.۵۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در گچساران کشف شد

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا: فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۳ دستگاه ماینر (دستگاه استخراج ارز دیجیتال و بیت کوین) به همراه متعلقات به ارزش تقریبی ۲‌ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال در گچساران کشف شد.

 سردار مهدی انصاری اظهار داشت: مأموران پلیس آگاهی  گچساران با اقدامات اطلاعاتی فردی را که در شهرک صنعتی این شهرستان  اقدام به استخراج ارز دیجیتال می کرد، شناسایی کردند.
وی افزود: مأموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی در بازرسی انبار این فرد ۵۳ دستگاه ماینر(دستگاه استخراج ارز دیجیتال و بیت کوین) کشف و متهم را دستگیر کردند.
سردار انصاری تصریح کرد: متهم به همراه کالای مکشوفه پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه های خانگی تولید می شد اما در سال های اخیر دستگاه هایی مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده است که واردات و استفاده از آنها در ایران غیر مجاز است.

پارسال۲ هزار متهم به ارتکاب انواع جرم از جمله سرقت،قاچاق کالا در شهرستان گچساران دستگیر شدند.

شهرستان ۱۲۶ هزار نفری و نفتخیز گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس