۰:۱۴:۵۳ - سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
۲۰ درصد نفت و گاز کشور در کهگیلویه و بویراحمد تولید می شود/ عمق محرومیت در استان زیاد است.
۲۰ درصد نفت و گاز کشور در شهرستان‌های گچساران و بهمئی این استان تولید می شود. در استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود محرومیت‌های مطلق مانده از دوران ستم شاهی، نظام گام‌های بلندی برداشته است اما عمق محرومیت در این استان زیاد است.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: […]

۲۰ درصد نفت و گاز کشور در شهرستان‌های گچساران و بهمئی این استان تولید می شود. در استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود محرومیت‌های مطلق مانده از دوران ستم شاهی، نظام گام‌های بلندی برداشته است اما عمق محرومیت در این استان زیاد است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۰ درصد نفت و گاز کشور در شهرستان‌های گچساران و بهمئی این استان تولید می شود.

حسین کلانتری دوشنبه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و نشست اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور، افزود: برای راه آهن اقلید- یاسوج ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به پتانسیل‌ها، استان قطب قطعی گیاهان دارویی کشور است، اظهار کرد: در بخش باغات و کشاورزی استان پتانسیل‌ها و تولیدات خوبی را داراست و باید مورد توجه قرار بگیرد، تصریح کرد: این استان در تولید سیب درختی، آبزیان و گیاهان دارویی دارای جایگاه‌های تک رقمی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این استان به «پایتخت طبیعت ایران» معروف است، خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰ درصد جنگل‌های زاگرس و  ۸ درصد جنگل‌های کشور متعلق به استان است و آب‌های روان و منابع آبی آن قریب به ۱۰ درصد ظرفیت کشور را تشکیل می‌دهد.

کلانتری با بیان اینکه قریب به ۲۰ درصد ذخایر نفت و گاز کشور نیز در استان قرار گرفته و ظرفیت‌های آن در همه بخش‌ها محسوس است، تصریح کرد: در زمینه های مختلف ظرفیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در استان با جمعیت ۷۱۳ هزار نفر جمعیت و یک درصد وسعت و جمعیت کشور، داریم.

وی با بیان اینکه استان ظرفیت‌های گردشگری بالایی را نیز در خود دارد، ادامه داد: گردشگری طبیعی و تاریخی بخشی از ظرفیتهای گردشگری این استان است.

اقلیم زاگرس

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این استان دارای نیروی انسانی مستعد و خوب است، بیان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود محرومیت‌های مطلق مانده از دوران ستم شاهی، نظام گام‌های بلندی برداشته است اما عمق محرومیت در این استان زیاد است.

کلانتری اظهارکرد: پروژه‌های زیادی در حوزه آب، برق و انرژی در سطح استان با اعتباری بالغ بر ۸۳۰۰ میلیارد تومان در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه ۳۸۴ طرح اقتصادی و پروژه عمرانی طی دهه فجر سال‌ جاری به بهره برداری رسیده و یا کلنگ زنی می‌شود، تاکید کرد: با بهره برداری از این پروزه ها ۳۲۸۴ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱.۵ هزار میلیارد تومان پروژه طی دهه فجر سال جاری در استان افتتاح و کلنگ زنی می‌شود، تصریح کرد: ۸۰ درصد پروژه‌های دهه فجر سال جاری افتتاحی است.

کلانتری گفت: ۱۴۷۶ طرح اقتصادی و پروژه عمرانی در استان داریم که از اعتبارات سال ۹۸ ابلاغ داشتند و یک هزار میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان ابلاغ اعتبارات استان بوده که ۳۴۴ میلیارد تومان در حوزه پروژه‌های ملی است.

وی خاطرنشان کرد: بخاطر توپوگرافی استان کهگیلویه و بویراحمد هزینه راهسازی در این استان چندین برابر سایر استان‌های کشور است که در این خصوص نیازمند توجه بیشتر از گذشته هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رشادت‌های مردم استان، بیان کرد: استان در دوران دفاع مقدس نیز به نسبت جمعیت بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده و در دوران طاغوت نیز مردم این استان آنچنان مقابل رژیم ستمگر ایستادند که توسط عوامل رژیم بمباران شدند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس